„Arsenal” z Zinczenką pewnie pokonał „Luton” i zajął pierwsze miejsce w Premier League (wideo)

"Kanonierzy” wyprzedził Liverpool w tabeli, który ma rozegrane spotkanie.

ArsenalUkrainiec Aleksander Zinczenko wygrał u siebie zLutonw meczu 31. rundy angielskiej Premier League (EPL). Mecz w Londynie zakończył się wynikiem 2:0.

Zespół Mikela Artety strzelił obydwa gole w pierwszej połowie. W 24. minucie Martin Odegaard otworzył wynik, wykorzystując podanie Kaia Havertza.

Przed przerwą Kanonierzy podwoili prowadzenie. W 44. minucie obrońca gości Daiki Hasioka strzelił samobójcę.

Zinchenko wszedł do wyjściowego składu londyńczyków i spędził 74 minuty na boisku na boisku, po czym zastąpił go Takehiro Tomiyasu.

27-letni Ukrainiec po raz pierwszy od dwóch miesięcy znalazł się w wyjściowym składzie Kanonierów. Wcześniej Zinchenko ostatni raz wszedł na boisko od pierwszych minut w barwach Arsenalu podczas meczu z Liverpoolem 4 lutego. Od tego czasu pauzował ponad miesiąc z powodu kontuzji łydki, a następnie występował jedynie jako rezerwowy.

W tym sezonie Zinchenko ma na koncie 23 występy dla Kanonierów w Premier League, jeden gol i dwie asysty .

Recenzja meczu „Arsenal” – „Luton”

Zostanie dodane wkrótce.

Zwycięstwo pozwoliło Arsenalowi ( 68 punktów) awansuje na pierwsze miejsce w tabeli Premier League. Podopieczni Artety mają jeden punkt przewagi nad Liverpoolem, który ma jeszcze do rozegrania mecz.

Luton (22 punkty) pozostaje w strefie spadkowej na 18. pozycji. Trzy punkty dzielą debiutanta elitarnej ligi od wybawiającego 17. etapu.

W następnej rundzie Arsenal zmierzy się 6 kwietnia na wyjeździe z Brighton. Tego samego dnia Luton będzie gościć Bournemouth ukraińskiego obrońcę Ilję Zabarnego.