Site icon GEO Polityka

10 najbogatszych gwiazd 2024 r

Największe gwiazdy świata w 2024 roku. Zdjęcie: forbes.com< /i>

Forbes opublikował ranking najbogatszych gwiazd 2024 roku. WomanEL dowiedziała się, kto na świecie ma największy majątek finansowy.

TreśćGeorge LucasSteven SpielbergMichael JordanOprah WinfreyJay ZKim KardashianTyler PerryRihannaDick WolfTaylor Swift

George Lucas

Reżyser Gwiezdnych Wojen, który zadebiutował jako miliarder w 1997 roku, jest najbogatszą gwiazdą dzięki swojej firmie produkcyjnej LucasFilm, którą sprzedał Disneyowi w 2012 roku za ponad 4 miliardy dolarów w gotówce i akcjach.

Wartość netto:5,5 miliarda dolarów

Wiek: 79

Obywatelstwo: USA

Steven Spielberg

Spielberg dołączył do tej listy w 1994 roku, stając się pierwszym reżyserem, który znalazł się na tej liście po serii hitów, takich jak „Szczęki”, „Park Jurajski” i „Lista Schindlera”. Wynegocjował procent sprzedaży brutto swoich filmów, a dzięki Indianie Jonesowi nadal otrzymuje część każdego biletu sprzedanego w parkach rozrywki Universal.

Stan: 4, 8 dolarów miliard

Wiek: 77

Obywatelstwo: USA

Michael Jordan

Jordan został w 2015 roku pierwszym sportowcem-miliarderem, ale nie stało się tak za sprawą legendarnej kariery koszykarskiej. Jordan zarobił ponad 1,8 miliarda dolarów na partnerstwach z markami, w szczególności z Nike Jordan. Dokonał także bardzo mądrej inwestycji w 2010 roku, kupując drużynę NBA Charlotte Hornets za 175 milionów dolarów. A w 2023 roku sprzedał zespół za 3 miliardy dolarów.

Wartość netto: 3,2 miliarda dolarów

Wiek: 61

Obywatelstwo: USA

Oprah Winfrey

Gospodyni dziennego talk-show została w 2003 roku pierwszą czarnoskórą miliarderką. Od tego czasu rozwinęła swoją markę w imperium medialne i biznesowe, obejmujące inwestycje w nieruchomości i własną firmę produkcyjną.

Wartość netto: 2,8 miliarda dolarów

< strong>Wiek: 70

Obywatelstwo: USA

Jay Z

Pierwszy miliarder hip-hopu sprzedał w 2021 roku 50% udziałów w swojej marce szampana Armand de Brignac gigantowi dóbr luksusowych LVMH za co najmniej 300 mln dolarów, a także większościowy pakiet udziałów w swojej marce koniaku D&8217 ;Użyj w 2023 roku. Jest także właścicielem udziałów w Uberze i Block. Jego majątek netto nie obejmuje majątku jego żony Beyoncé wynoszącego pół miliarda dolarów.

Wartość netto:2,5 miliarda dolarów

Wiek: 54

Obywatelstwo: USA

Kim Kardashian

Nikt nie zarobił więcej na sławie w reality show niż Kim Kardashian, która została miliarderką dzięki swoim markom kosmetycznym i odzieżowym. Jej linię ubrań Skims wyceniono na 4 miliardy dolarów, a w 2020 roku sprzedała Coty 20% udziałów w firmie kosmetycznej KKW Beauty za 200 milionów dolarów. Od tego czasu zamknęła KKW Beauty.

Wartość netto:1,7 miliarda dolarów

Wiek: 43

Obywatelstwo: USA

Tyler Perry

W ciągu 30-letniej kariery Perry'ego zarobił ponad 1 dolara miliardy przed opodatkowaniem, tworząc i występując w programach telewizyjnych, filmach i sztukach teatralnych.

Wartość netto: 1,4 miliarda dolarów

Wiek: 54

Obywatelstwo: USA

Rihanna

< p>Gwiazda ma udziały w dwóch markach wartych miliardy dolarów: firmie kosmetycznej Fenty Beauty, której jest współwłaścicielką wraz z gigantem dóbr luksusowych LVMH, oraz firmie produkującej bieliznę Savage X Fenty.

Wartość netto:< /strong> 1,4 miliarda dolarów

Wiek: 36

Obywatelstwo: Barbados

Dick Wolf

Twórca niektórych najpopularniejszych programów kryminalnych w telewizji, w tym Law & Order i FBI, Wolf zadebiutował na liście miliarderów dzięki prawie 2 miliardom dolarów przed opodatkowaniem zarobionym w ciągu 30-letniej kariery w telewizji.

Wartość netto: 1,2 miliarda dolarów

Wiek: 77

Obywatelstwo: USA

Taylor Swift< /h2>

W październiku piosenkarka odbyła jedno z najbardziej wpływowych tournée w kulturze, Eras Tour, które pomogło jej zostać miliarderem.

Wartość netto: 1,1 miliarda dolarów

Wiek: 34

Obywatelstwo: USA

Dowiedz się także o 10 najbogatszych ludzi 2023 roku.

Źródło informacji

Exit mobile version