Site icon GEO Polityka

Zełenski na spotkaniu z przedstawicielami kościołów protestanckich i rzymskokatolickich ogłosił, że brakuje kapelanów

Głowa państwa wezwała także do wzmocnienia dialogu z zagranicznymi wspólnotami wyznaniowymi.

Kościoły rzymskokatolickie

Prezydent Władimir Zełenski spotkał się z przedstawicielami kościołów protestanckich i rzymskokatolickich mieszkającymi na Ukrainie.

Mówił o znaczeniu wzmocnienia posługi duszpasterskiej przez przedstawicieli różnych kościołów .

“Chciałbym podziękować służbie naszych kapelanów wojskowych. Dzięki Wam nasi ludzie na froncie mają możliwość porozumiewania się i odczuwania z Waszej strony wsparcia… Brakuje nam nie tylko broni. Wszelkiego wsparcia dla naszych żołnierzy w tym czy innym sensie jest broń. I duszpasterstwo. „Ogólnie rzecz biorąc, brakuje nam terenów. Ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że zostałoby bardzo pozytywnie przyjęte, gdybyśmy mogli zwiększyć liczbę naszych kapelanów wojskowych, ponieważ tak naprawdę nie ma to za mało” – stwierdziła głowa państwa.

< >Zełenski zauważył także, że ważne jest, aby ukraińskie wspólnoty religijne utrzymywały dialog ze wspólnotami z zagranicy, aby wspierać Ukrainę.

„Pragnę prosić, abyście porozumiewali się ze sobą nie tylko tutaj, w obrębie naszego kraju, ale także za granicą. Ten dialog jest teraz dla nas bardzo ważny. Przecież Kościół ma ogromny wpływ na społeczeństwo, na przywódców państw. Dlatego dla nas jest to bardzo ważny sygnał wsparcia dla naszych partnerów” – powiedział Prezydent.

W tym samym czasie duchowni zasugerowali Zełenskiemu rozpoczęcie narodowego śniadania modlitewnego. Głowa państwa poparła ten pomysł.

Exit mobile version