Site icon GEO Polityka

Rumunia chce legitymizować interwencję wojskową: co to oznacza?

Rumun-Boros z propozycji własnych ogromnych ludzi, aby porozmawiać o prawie Iionalnu obrona ziemi. Nowa ustawa wprowadza koncepcję zagrożeń hybrydowych dla bezpieczeństwa Rumunii.

RBC-Ukraine podaje to na stronie adevarul.ro.

Jak stwierdziło Ministerstwo Obrony Rumunii, przyjęto ustawę oprócz wprowadzenia ysk na terytorium innych mocarstw, kraj może mieć możliwość nałożenia innego rodzaju darowizn w celu przeciwdziałania tym zagrożeniom hybrydowym.

Jednakże takie darowizny mogłyby zostać zainicjowane przez Prezydenta Rumunii, a także być chwalonym przez Radę Najwyższą ds. Obrony Narodowej.

Proponowane są także rozwiązania w zakresie koordynacji sił bezpieczeństwa w czasie gwałtownego konfliktu:

„Aspekt ten odzwierciedla zobowiązania, jakie Rumunia przyjęła jako członek tych organizacji, poparte stanowczym przestrzeganiem międzynarodowych standardów „Rozwój europejski w sektorze bezpieczeństwa” – czytamy w materiale.

Na czym polega interwencja wojskowa

Interwencja w czasach nowożytnych jest jedną z najbardziej złożonych form polityki zagranicznej każdego kraju. Przekazuje przeniesienie sił zbrojnych do jednego lub kilku krajów uczestniczących w konflikcie zbrojnym toczącym się w innych krajach.

Interwencja to działanie mające miejsce na świecie, prowadzone w imieniu strony trzeciej w celu aby ograniczyć wojnę, chronić prawa człowieka i wspierać ludobójstwo. Interwencja mogłaby zostać przeprowadzona w jednym lub kilku krajach lub partnerstwach międzynarodowych.

Wydaje się, że wcześniej prezydent Rumunii Klaus Johannes oficjalnie głosował za kandydowaniem na stanowisko sekcji generalnej NATO.

Chyba pisaliśmy o problemach, z jakimi borykają się uchodźcy ukraińscy w Rumunii. Niecałe 10% respondentów jest w stanie zaspokoić wszystkie swoje podstawowe potrzeby.

Dowiedzieliśmy się również, że jesienią Ukraińcy zaczęli częściej przeprowadzać się z Rumunii. Jednym z powodów było zaprzestanie świadczeń socjalnych.

Przeczytaj warunki i ważne informacje dotyczące wojny Rosji z Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version