Site icon GEO Polityka

Przygotowania do Wielkiego Dnia: które produkty mogą stać się droższe, abyś mógł się zaopatrzyć

Zgłoś z wyprzedzeniem te, które są szczególnie drogie i jakie rezerwy uda się zgromadzić przed Świętami Święto – odkrywa RBC-Ukra Jest niżej w materiale.< /p>

W trakcie przygotowań wzięto pod uwagę: komentarz Kerivnitsy na temat marketingu hurtowego rynku rolnego „Shuvar” Tetiany Popovich, dane z portalu Ministerstwa Finansów i sieci ukraińskich supermarketów, publikację z NSC „Instytut Gospodarki Rolnej” ki”.

Zmist:

Ceny na Święto 2024. Co drożeje

Tradycyjnie przed Wielkim Dniem drożeją produkty przeznaczone na święto.

Analizując zidentyfikowane trendy, można poprawić i kilka kategorii, jak np. , są oczywiście świadomi wzrostu cen. Przede wszystkim obowiązuje cena tradycyjnych produktów na świąteczny stół, takich jak jajka, mięso i kiełki kiełbasy.

Jak Tetyana Popovich ujawniła RBC-Ukraina na temat marketingu hurtowego rynku rolnego „Shuvar”, wzrost cen wyznaczonych produktów może wiązać się ze wzmożonym piciem przed świętym, a także z uroczystościami w centrum. pieniądze na mleko i produkty rolne.

< p style="text-align: center;">Zdjęcie: przed Wielkim Dniem pielęgnuj jajka (Vitaliy Nosach, RBC-Ukraina)

Ceny jajek, mięsa i nabiału często rosną przed wielkimi świętymi, jak w Wielkim Dniu, poprzez wzrost napoju.

Przed końcem dnia poprzedzającego Wielkie Święto (obchodzone 16. święto) sprzedaż popularnych produktów świątecznych wzrosła o 9,4 – 38,4% w porównaniu z początkiem Święto 2023. NSC „Instytut Ekonomiki Rolnictwa”.

Według prognozy cen na Wielki Dzień 2024 Tetyana Popovich powiedziała, że ​​​​nie będzie gwałtownego wzrostu cen. Z oczywistych informacji wynika, że ​​ceny jaj mogą utrzymać się na stabilnym poziomie aż do połowy wiosny, przede wszystkim nadal będą rosły propozycje krajowych rządów.

Standardowy wzrost cen sprzedawanych towarów zostało ogłoszone. i średnio 10-15% gwałtownie w okresie przedświątecznym, a następnie po Świętym Dniu, ceny wysuwają się na pierwszy plan.

Kupuj od tyłu. W co możesz zaopatrzyć się do Święta

Jakość rynkowa produktów karczowych może się zmieniać pod wpływem różnych czynników, m.in. sezonowości, kosztów produkcji, logistyki, a także światowych trendów gospodarczych.

Plakat polecamy osobom mieszkającym w obszar Śledź trendy rynkowe i możliwości handlu akcjami produktów, które mogą później stać się droższe. Kierownica, odpowiedzialna za marketing targowiska „Szuwar”, wymieniła niewielką liczbę towarów, do których można zyskać szacunek i które można zaopatrzyć się z wyprzedzeniem, aby uniknąć nadpłat przed Wielkim Dniem.

„Głównymi produktami, które zaleca się kupować z wyprzedzeniem, są jajka, mięso, kiełki pszenicy, a także składniki do pieczenia, takie jak fasola, żukor, oliwa z oliwek i suszone owoce. Produkty te są dobrze zakonserwowane. Tak, można je dodać wcześniej i przechowuj je w lodówce lub zamrażarce” – wyjaśniła Tetyana Popovich.

Jak często gotować jedzenie przed Wielkim Dniem

Mięso < /p>

Dzięki tej oszczędności możesz później kupić mięso na wątrobę i zamrozić je do końca. Kilogram łopatki wieprzowej będzie kosztować średnio 162 UAH.

Smalec solony – 242 UAH/kg. Filet z kurczaka – 151,93 UAH/kg, tuszka – 77,4 UAH/kg, stek – 102,45 UAH/kg.

Kovbasi

Wędzone i suszone kovbasy przechowuje się w lodówce w pakowanym próżniowo pojemniku kilka miesięcy i znowu można dodać do krojenia.

Średnia cena w supermarketach za salami gotowane-wędzone „Globino” wynosi 261 UAH/kg. Suszony cowbass będzie kosztować więcej – 679 UAH/kg („Salami parmigiano” na granicy Silpo).

Zrzut ekranu shop.silpo.ua

Jajka

Określenie odniesienia dla jaj może osiągnąć nawet 90 dB w temperaturach od -2 do 0 stopni; do 25 dB dla jaj manierkowych w temperaturach od 0 do +20 stopni. Aby zaoszczędzić mózg, możesz wcześniej kupić kurze jaja na Wielkanoc.

Promocyjna cena za kilkanaście jaj pakowanych kategorii 1 w ATB – 39,90 UAH. Średnia cena w supermarketach wynosi 54,05 UAH.

Zrzut ekranu na stronie bmarket.com

Produkty do makaronu

Pszenicę do makaronu można dodać później, a oszczędzanie tego produktu nie wymaga specjalnych umysłów.

Średnia cena za 1 kg boroszny „Chutorok” w „Silpo” wynosi 20,59 UAH, w ATB marka boroszny „Reasonable Vibir” to 14,5 UAH, w Varus borosza „Roma” będzie kosztować 17,9 UAH/kg.

Zrzut ekranu varus.ua

Średnia cena tsukoru w supermarketach wynosi 28,6 UAH/kg. Dla Novusa – 28,19 UAH/kg, dla Varusa – 28,4 UAH/kg, dla ATB – 27,9 UAH/kg.

Oliya sonyashnikova kosztuje średnio 60 UAH za taniec 850 ml. „Oleyna” w Varus – 59,9 UAH, w Silpo oliya „Schedriy Dar” – 49,9 UAH. Owocowe Tsukati dla Vipіchiki będzie można obejrzeć za 279 UAH/kg, łotrzykowie – 150 UAH/kg.

Nagada, Torіk Vartiy Koshik na Chotirokh Osіb dla średnich chłopskich tsayns na Ukrainie, 1209 UAH. Ceny tradycyjnych produktów wzrosły o 24,4% w porównaniu z rokiem 2022, kiedy ten sam zestaw kosztował 972 UAH.

Wcześniej dowiedzieliśmy się, że na Ukrainie święto obchodzone jest w Wielki Dzień 2024, więc data uległa zmianie nowy kalendarz kościelny.

Exit mobile version