Site icon GEO Polityka

Naukowcy mówili o głównej tajemnicy kotów, której ludzkość nie jest w stanie rozwiązać

Twitter LinkedIn

Zwierzęta, zwłaszcza koty domowe, od zawsze były przedmiotem badań naukowców i pomimo długiej historii współistnienia ludzi i kotów, wiele aspektów anatomii i zachowania kotów wciąż pozostaje tajemnicą. Jednym z tych tajemniczych aspektów jest obecność tak zwanego „wiotczego brzucha” lub worka pierwotnego u wielu kotów.

URA-Inform podaje to, cytując Inverse.

Ta skórzana kieszeń znajduje się w dolnej części brzucha i porusza się, gdy kot biegnie. Jest to dodatkowa warstwa skóry wypełniona tłuszczem. Ta cecha anatomiczna, charakterystyczna nie tylko dla kotów domowych, ale także dużych dzikich kotów, pozostaje przedmiotem badań naukowców.

Jedną z teorii na temat tej tajemniczej „torby” jest jej ewolucyjne pochodzenie. Spekuluje się, że pierwotna torebka mogła powstać w wyniku mutacji genetycznej, która następnie była przekazywana z pokolenia na pokolenie ze względu na jej przydatność do przeżycia.

Istnieje kilka spekulacji na temat możliwych funkcji ten woreczek. Może służyć jako ochrona narządów wewnętrznych podczas kolizji lub polowania, zapewniać kotu dodatkową elastyczność i pozwalać na dalsze rozciąganie podczas biegu, a także służyć jako rezerwa tłuszczu w przypadku nieudanego polowania.

Jednakże mimo licznych badań naukowcom nie udało się jeszcze ostatecznie rozwikłać zagadki „worka” pod brzuchem foki. Należy zauważyć, że obecność tej cechy anatomicznej jest oznaką zdrowia zwierzęcia, a nie patologii czy otyłości.

Przypomnijmy, że na obrazie Leonarda odkryto przedmiot, który faktycznie istnieje da Vinci (zdjęcie).

Źródło informacji

Exit mobile version