Site icon GEO Polityka

Łukaszenko wyróżnił się dwuznaczną wypowiedzią na temat przygotowań Białorusi do wojny

Samozwańczy Prezydent Republiki Białorusi Aleksander Łukaszenka twierdzi, że jego państwo nikomu nie zagraża. Jednocześnie sojusznik Putina oświadczył, że jego kraj przygotowuje się do wojny.

11 0

Foto – rbc.ru

Podczas podróży do Grodna białoruski dyktator powiedział, że nie należy wierzyć tym, którzy mówią, że Republika Białorusi chce walczyć. Jednocześnie nielegalny prezydent przypomniał sobie powiedzenie „jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny”.

NBN podaje to, powołując się na białoruską publikację Zerkało.

Towarzysz Putina- in-arms podkreślił, że jego kraj przygotowuje się do działań wojennych w odpowiednich jednostkach, a białoruskie siły zbrojne dostarczają także różnego rodzaju broń i sprzęt.

Łukaszenko zauważył, że „jeśli Mińsk będzie krytykowany stamtąd”, to znaczy, że „robi wszystko dobrze” i przypuszczalnie będzie to katastrofa, jeśli zaczną go chwalić. Samozwańczy prezydent Republiki Białorusi dodał, że jego kraj „nie zagraża nikomu” i „nie chce cudzej ziemi”.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu białoruski dyktator wydał rozkaz wojsku republiki Białorusi „stanąć na ceremonii” i zniszczyć tych, którzy naruszają granice swojego państwa.

nbnews.com.ua

Exit mobile version