Site icon GEO Polityka

Jak wyczyścić farbę z pędzla dostępnymi produktami w zaledwie 15 minut

Jak wyczyścić penzli, Dzherelo: freepik.com < i class="rbi rbi-share">

Jeśli lubisz samodzielnie malować dom, Twoje pędzle prawdopodobnie wyglądają na nieco zużyte. Jak oczyścić farbę z pędzla? Jest mało prawdopodobne, aby stare plamy po farbie, które pozostały na pędzlach przez jakiś czas, zostały usunięte zwykłym mydłem i wodą.

TreśćJak czyścić farbę z pędzla za pomocą soku z cytrynyDlaczego to działa?

W tym miejscu przydaje się sok z cytryny. Sok cytrynowy stosowany w domu jest całkowicie naturalny i usunie zaschnięte plamy farby z pędzli, dzięki czemu znów będą wyglądać jak nowe, obiecuje WomanEL.

Jak wyczyścić farbę z pędzla za pomocą soku z cytryny

Ten trik jest niezwykle łatwy do wykonania i wymaga domowych składników, które prawdopodobnie masz już pod ręką. Wszystko, czego potrzebujesz, to sok z cytryny, płyn do mycia naczyń i trochę ciepłej wody oraz dostęp do kuchenki, aby zagotować sok z cytryny. W mgnieniu oka Twoje pędzle zostaną odświeżone i wolne od starej farby, dzięki czemu będziesz mógł ich używać wielokrotnie do przyszłych projektów domowych.

Zacznij od dodania na patelnię wystarczającej ilości soku z cytryny (takiej, aby zakryła szczotki) i zagotuj na kuchence. Gdy sok z cytryny będzie wystarczająco gorący, szybko zanurz w nim krawędzie pędzla, a następnie zmniejsz ogień. Odczekaj 15 minut, zanim wyjmiesz je z patelni. Dokładnie umyj pędzle ciepłą wodą z mydłem, aby usunąć stwardniałą farbę i pozostałości cytryny. Możesz je wysuszyć szmatką lub wystawić na słońce, aby szybciej wyschły.

Dlaczego to działa?

To może wydawać się zaskakującym sposobem wykorzystania soku z cytryny. Jednak powodem, dla którego ten składnik tak dobrze radzi sobie z uporczywymi plamami z farby, jest prawdopodobnie fakt, że jest on kwaśny. Kwas ten reaguje zarówno z plamami kwaśnymi, jak i zasadowymi, niszcząc je. Cytryny nie tylko usuwają plamy, ale mają też naturalne właściwości antybakteryjne i pomagają redukować nieprzyjemne zapachy, więc ten trik jest również idealny, jeśli chcesz, aby pędzle, które były przechowywane w wilgotnym środowisku, wyglądały świeżo.

Będziesz zaskoczony , ale papier toaletowy ma kilka kreatywnych zastosowań w życiu codziennym: oto kilka fajnych lifehacków.

Źródło informacji

Exit mobile version