Site icon GEO Polityka

Jak Federacja Rosyjska próbuje ukryć swoje samoloty przed atakami Sił Zbrojnych Ukrainy: wyjaśnienia brytyjskiego wywiadu

Twitter LinkedIn

Oddziały kraju-agresora Federacji Rosyjskiej aktywnie próbują obecnie ukryć swoje samoloty w bazach lotniczych i wykorzystują szereg metod przynęty i oszustwa.

Taką informację podał brytyjski wywiad, podaje URA-Inform.  

W szczególności wróg rysuje makiety myśliwców, aby zmylić Siły Zbrojne Ukrainy. Na lotnisku Kirowskim na okupowanym Krymie maluje się na betonie makiety rosyjskich myśliwców.

„Takie rysunki można było zobaczyć także na stronie co najmniej 12 innych rosyjskich baz lotniczych, co pokazuje poziom rosyjskiego zaniepokojenia przyszłymi atakami Ukrainy i możliwością ich odparcia”, brzmi komunikat.

Oficerowie wywiadu zauważyli, że Rosjanie wprowadzają takie metody kamuflażu po tym, jak Siły Zbrojne Ukrainy przeprowadziły serię udanych ataków na cele wojskowe kraju agresora.

< p>Jednocześnie, według brytyjskiego wywiadu, rosyjskie helikoptery w dalszym ciągu regularnie lądują na namalowanych sylwetkach myśliwców, całkowicie podważając w ten sposób ich własną próbę oszustwa.

„To także ujawnia prawdziwy porządek bitew lub liczbę samolotów w tych bazach lotniczych, co Rosja prawdopodobnie stara się ukryć przed ukraińskim wywiadem”, „” – dodali funkcjonariusze brytyjskiego wywiadu.

Przypominamy, że już wcześniej informowano, że Siły Zbrojne Ukrainy ustanowiły absolutny rekord: ekspert stwierdził, że w marcu Federacja Rosyjska bardzo szybko go traciła.

Źródło informacji

Exit mobile version