Site icon GEO Polityka

Brian Curran: „Do Kwon zażądał, żebym publikował fałszywe informacje w mediach społecznościowych”

Były szef ds. komunikacji w Terraform powiedział przed sądem federalnym na Manhattanie, że kierownictwo firmy zmusiło menedżera ds. mediów społecznościowych publikować fałszywe informacje.

Federalny Sąd Rejonowy na Manhattanie kontynuował serię rozpraw zaocznych w sprawie współzałożyciela Terraform, Do Kwona. W poniedziałek 1 kwietnia przed ławą przysięgłych stanął były szef ds. komunikacji w Terraform Labs, Brian Curran. Menedżer powiedział, że jego współpraca z zarządem firmy i osobiście z dyrektorem generalnym Do Kwonem nie była łatwa i pełna pułapek.

Zajmując się PR dla Terraform Labs i jej stablecoina TerraUSD, pracownik starał się być „uczciwy i otwarty dla użytkowników”. Jednak administracja firmy zażądała napisania i publikacji fałszywych informacji.Szczególny ból głowy dla działu PR Terraform zaczął się po tym, jak stablecoin TerraUSD stracił swoje powiązanie z dolarem amerykańskim, wywołując konflikt informacyjny w Internecie między Do Kwon a społecznością kryptograficzną.

„Byłem oburzony, że Do Kwon próbował przedstawić społeczności wydarzenie związane z depeggingiem TerraUSD jako opcję ponownej kalibracji zasobów Terraform. Próbował oszukać mnie i użytkowników, a także zażądał opublikowania wiadomości, która – jak wiedział z góry – była fałszywa. Potem opuściłem Terraform, ponieważ byłem zmęczony pracą w próżni informacyjnej” – powiedział Brian Curran w sądzie.

Proces zaoczny w sprawie amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i Do Kwon rozpoczął się 25 marca. Wcześniej prawnik biznesmena David Patton w piśmie złożonym do Sądu Okręgowego na Manhattanie poinformował, że klient nie będzie wnioskował o przesunięcie terminu rozprawy, niezależnie od tego, kiedy nastąpi ekstradycja Czarnogóry do Stanów Zjednoczonych.

Источник: bits.media

Exit mobile version