Site icon GEO Polityka

Azerbejdżan i Virmenia wezwały się do siebie w obliczu upadku reżimu ognia

Ministerstwa obrony Azerbejdżanu i Virmenii ogłosiły, że pożar zniszczył reżim.< /p> < p>RBC-Ukraina informuje o tym z komunikatów do służb prasowych Ministerstwa Obrony Azerbejdżanu i Virmenii.

Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu zostało poinformowane, że w pierwszym tygodniu od godziny 22:00 do 22:20 Siły Zbrojne Virmenii z przerwami ostrzeliwały pozycje swojej armii bezpośrednio w kierunku osad dystryktu Hyderabad Sadarak i dystryktu Bi Chenak Shakhbuz w Autonomicznym Nachiczewanie Republiki.

O tej godzinie Ministerstwo Obrony Virmen otrzymało tę informację.

„Nie odnotowano żadnych ofiar w związku z wytycznymi wskazanymi w informacji Ministerstwa Obrony Azerbejdżanu ”, powiedział departament.

Ponadto Virmen I wezwał również Azerbejdżan do ostrzału.

„W pierwszym tygodniu o godzinie 22:00 Siły Zbrojne Azerbejdżanu rozpoczęły ogień przeciwko pozycjom Sił Zbrojnych Virmenii w kierunku wsi Gut (prowincja Gegharkunik) i wsi Tex (prowincja Syunik)” – czytamy w oświadczeniu Bezdomne Ministerstwo Obrony Wirmenii.

Konflikt o Karabach < p>Wygląda na to, że wiosną 2023 roku Azerbejdżan dokonał „ataków antyterrorystycznych” na terytorium Górskiego Karabachu, w wyniku których nieznany „republika” skapitulowała.

Virmenia podjęła decyzję o przerzuceniu swojej armii na terytorium regionu. Naczelnik obwodu wirmiańskiego uznał powierzchnię Azerbejdżanu za 86,6 tys. metrów kwadratowych. km, w tym Górski Karabach. Jednak pokój między Virmenią a Azerbejdżanem nie został jeszcze osiągnięty.

Ponadto przed konfliktem Moskwa była szanowana. Na terytorium Górskiego Karabachu przebywały rosyjskie siły pokojowe, tzw. siły pokojowe.

Niedawno Azerbejdżan wezwał Virmenię do zgromadzonych sił i granicy wojskowej. Erewan zablokował oświadczenia Baku.

Więcej szczegółów na temat konfliktu, masowego wyjścia ze świata oraz tych, którzy pozostawili w Karabachu resztki jedzenia, przeczytacie w materiałach RBC-Ukraina.

Regulamin Przeczytaj ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale Telegramu RBC-Ukraina.

Exit mobile version