Atlético odniosło zwycięstwo nad Villarreal i wdarło się do strefy Ligi Mistrzów (wideo)

Gol Saula Nigueza pozwolił „twórcom materacy” zdobądź trzy punkty i awansuj na czołowe 4 przykłady.

Atlético Madryt pokonałoVillarrealw meczuna wyjeździe 30. rundy Hiszpanii La Liga. Mecz na Estadio de la Ceramica w Villarreal zakończył się wynikiem 1:2.

Zespół Diego Simeone objął prowadzenie już w 9. minucie meczu – oznaczony Axel Witsel.

Po przerwie gospodarze otrząsnęli się. W 50. minucie Alexander Serloth precyzyjnie oddał strzał.

Jednak pod koniec meczu „materacowiczom” udało się wyrwać zwycięstwo – w 87. minucie decydującą bramkę zdobył Saul Niguez.

Recenzja meczu „Villarreal” – „Atlético”

Atlético (58 punktów) przerwało passę dwóch porażek z rzędu w mistrzostwach Hiszpanii i awansowało na czwarte miejsce. „Villarreal” (38 punktów) jest na dziesiątym miejscu.

10 kwietnia „materacowcy” rozegrają na swoim boisku pierwszy mecz 1/4 finału Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund, po czym 13 kwietnia w Primerze zmierzą się z Gironą Ukraińcy Artem Dovbik i Wiktor Cygankow. Villarreal zmierzy się z Athletic Bilbao w Mistrzostwach Hiszpanii 14 kwietnia.