Site icon GEO Polityka

Atak BSP na rafinerię w Tatarstanie: ujawniono szczegóły wspólnej operacji Głównego Zarządu Wywiadu i SBU

W nocy we wtorek 2 kwietnia Siły Obrony i Bezpieczeństwa Ukrainy zaatakowały rafinerię ropy naftowej w Republice Tatarstanu, która jest jedną z pięciu największych rafinerii w kraju agresora, przy użyciu UAV. W mediach pojawiły się szczegóły ataku na przedsiębiorstwo.

11 0

Zdjęcie – 360tv .news

W nocy w Niżniekamsku w Republice Tatarstanu drony zaatakowały rafinerię ropy naftowej, w wyniku czego pożar w przedsiębiorstwie. W publikacji OBOZ.UA, powołując się na własne źródła, podano, że atak dronów na rafinerię ropy naftowej był wspólnym dziełem SBU i Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Oświaty, podaje NBN.

As Jak podają dziennikarze, UAV uderzył w instalację pierwotnej rafinacji ropy naftowej, której moc wynosi 8 milionów ton „czarnego złota” – 2,6% całkowitego przerobu kraju agresora rocznie.

Rozmówca mediów zauważył, że Siły Obronne i Bezpieczeństwa Ukrainy będą w dalszym ciągu pracować nad tym, aby Rosjanie mieli coraz mniejsze możliwości pompowania petrodolarów w wojnę z naszym państwem, odcinając tlen „krajowi stacji benzynowej”.

Przypomnijmy, że 2 kwietnia Ukraina po raz pierwszy od rozpoczęcia pełnej skali ataku dronami zaatakowała Republikę Tatarstanu wojna. Oprócz rafinerii drony uderzyły w fabrykę w Yelabuga, gdzie Rosjanie montują UAV ataku Shahed.

nbnews.com.ua

Exit mobile version