Site icon GEO Polityka

Wydaje się, że ZSU odeprzeło atak batalionu zmechanizowanego pod Awdijówką. ISW wyjaśnia, co to oznacza

Ukraińskie wojsko w rejonie Tonienki Donieckiej 30 Bereznya, Imovirno, odparło zmechanizowany atak Rosjan okupanci w batalionie liczbowym Można także zaświadczyć, że Rosjanie zgromadzili oszczędności, na których nie da się zbudować rezerwy operacyjnej zapewniającej ich uwolnienie w najbliższej przyszłości.

RBC-Ukraina informuje o tym w piśmie przesłanym do Instytutu dla Studium Wojny (ISW).

< p>Instytut dąży do odbudowy ukraińskiej armii, od XX wieku armii rosyjskiej, w tym utworzenia 6. pułku czołgów (90. dywizji pancernej Centralnego Okręgu Wojskowego), rzucił na mechanizację 3 6 czołgów i 12 bojowych wozów piechoty ataku na Tonenky.

Zdjęcia geolokalizacyjne, które Instytut gromadził przez 31 lat, pokazują dużą liczbę osłabionych i uszkodzonych rosyjskich pojazdów opancerzonych i czołgów wzdłuż drogi do dziennego podejścia z Tonenky (na wpis z Avdiivki).

Ukraiński dowódca stwierdził, że przed atakiem siły obronne straciły 12 rosyjskich czołgów i 8 bojowych wozów piechoty, co wskazuje, że atak nie mógł przebić się przez ukraińską linię obrony.

Według ISW atak był głównie zmechanizowane numerycznie Yu do Batalionu Z w momencie rozpoczęcia przez okupantów kampanii od pochówku Awdijiwki do końca 2023 roku.

Jest to także pierwsza informacja o losach jakichkolwiek jednostek piechoty 90. dywizji pancernej podczas szturmów po zakopaniu Awdijiwki przez Rosję. Według ocen Instytutu elementy 90. Dywizji Pancernej wraz z innymi jednostkami rosyjskimi i jednostkami zjednoczonymi prawdopodobnie będą stanowić znaczną rezerwę operacyjną, którą rosyjskie dowództwo może rzucić na ofensywny Id z Awdijwki.

Według ekspertów w przypadku niepowodzenia ataku 30 lat temu należy zauważyć, że elementy wyznaczonej rezerwy mogą wymagać degradacji lub z innych powodów stać się bezproduktywne, aby w krótkim okresie powstrzymać Rosję przed wejściem.

Również w Instytucie szanujecie to, co jest. Możecie potwierdzić, że majątek Ukrainy będzie chroniony przed nadchodzącą na szeroką skalę ofensywą okupantów z powodu wadliwej amunicji.

Sytuacja na Awdijiwce

Armie rosyjskie nie zatrzymały się na zakopanej Awdijiwce i będą nadal posuwać się z wielkimi siłami, wciskając okupantów do kolejnych wiosek. Zokrema, 26 lutego, jak się okazało, ZSU opuściło osadę Łastoczkine. Dzień później ZSU dokonał taktycznego wycofania się ze wsi Severne i Stepov na wprost Awdijewskiego.

Wcześniej orędownik dowódcy 3. Brygady Szturmowej Maksyma Zhorina wskazał, że główny bezpośredni Trasą dla Rosjan nie była linia osadnicza „Berdicz – Orłówka”. Późniejszy naczelny dowódca ZSU Oleksandr Sirski potwierdził, że rosyjskie siły szturmowe próbują przebić się przez obronę naszych wojsk i chcą zaatakować osady Tonenke, Orłówka, Semenówka, Berdycze, Krasnogorivka.

Zhorin 28 Bereznya poinformował, że szacunek Rosjan koncentruje się na magnesach „uciekających” w pobliżu wsi Semeniwka, w przeciwnym razie nie będą się z nikim kontaktować.

Przeczytaj regulamin i ważne informacje dot. wojna między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version