Site icon GEO Polityka

Siły Powietrzne wyjaśniły, w jaki sposób Ukraina może skutecznie bronić się przed atakami okupantów za pomocą KAB

Mówca Sił Powietrznych Ukrainy, major Ilja Jewlash, mówił o pracy obrony powietrznej na rosyjskich regulowanych bombach lotniczych, opowiadając, jak nasz kraj może bronić się przed atakami najeźdźców za pomocą KAB.

11 0

Zdjęcie – roe.ru

< p>Przedstawiciel Sił Zbrojnych Sił Zbrojnych Ukrainy powiedział w Noviny.LIVE, że Siły obronne mogą walczyć za pomocą regulowanych bomb powietrznych, które rosyjscy najeźdźcy wystrzeliwują w nasz kraj z myśliwców Su-34 i Su-35, a które wcześniej strzelali je zestrzelić, podaje NBN.

Według Yevlasha Ukraina potrzebuje opracować systemy obrony powietrznej, aby odpierać ataki wroga za pomocą CAB, zwłaszcza tych, które działają na linii frontu i mogłyby ułatwić pracę piechoty, która cierpi takich ataków codziennie.

Major przypomniał, że „druga armia świata” codziennie zrzucała setki bomb lotniczych w Awdejewce w obwodzie donieckim. Teraz Rosjanie modyfikują tę broń do ostrzeliwania innych ukraińskich miast, ponieważ powoduje ona więcej zniszczeń niż rakiety.

Wcześniej dowódca Sił Lądowych Sił Zbrojnych Ukrainy Aleksander Pawluuk mówił o terrorze Sił Zbrojnych Rosji z bombami powietrznymi w rejonie Sum. Dowódca wojskowy powiedział, że pomoże Siłom Obronnym chronić region przed atakami najeźdźców za pomocą KAB.

nbnews.com.ua

Exit mobile version