Site icon GEO Polityka

Okupanci ogłosili „atak terrorystyczny” w Starobielsku: w Internecie mowa o zamachu bombowym na samochód kolaboranta

W poniedziałek 1 kwietnia w tymczasowo zdobytym Starobielsku w obwodzie ługańskim wysadzony został samochód rzekomo należący do kolaboranta. Rosyjscy okupanci skarżą się na „atak terrorystyczny” w mieście.

11 0

Zdjęcie – facebook.com/groups/telegazeta

Około 13:30 rosyjskie strony publiczne ogłosiły „atak terrorystyczny” w tymczasowo zajęte Starobielsk. Kanał Telegramu „Operacyjny Inform” podał, że w mieście wybuchł ładunek wybuchowy podłożony w samochodzie jednego z przedstawicieli lokalnych „władz”, i pokazał materiał filmowy z miejsca zdarzenia – pisze „NBN”.

Później pojawiła się informacja, że ​​w wyniku eksplozji samochodu mógł zostać wyeliminowany współpracownik Walerija Czajki. Na początku wojny na pełną skalę zdrajca Ukrainy przeszedł na stronę rosyjskich najeźdźców i otrzymał stanowisko „doradcy szefa administracji obwodu starobielskiego” tzw. „ŁRL”.

Poinformowano, że wspólnik okupantów aktywnie uczestniczył w tworzeniu nowych „władz”, organizacji „poczta celna” i „Ministerstwo Spraw Wewnętrznych LPR” w Starobielsku.

< p>Przypomnijmy, że na początku marca w tymczasowo zdobytym Berdiańsku wysadzony został samochód organizatora „wyborów prezydenckich”. Kolaborant opowiedział szczegóły likwidacji zdrajcy Ukrainy.

nbnews.com.ua

Exit mobile version