Site icon GEO Polityka

Nie miejmy złudzeń – OPU wystosowała ważny apel do sojuszników Ukrainy

Doradca Szefa Kancelarii Prezydenta Mychajło Podolak złożył ważne oświadczenie skierowane do sojuszników Ukrainy. Urzędnik powiedział, że nie będą mogli tego po prostu „przeczekać”, bo muszą zwiększyć produkcję wojskową.

11 0

Zdjęcie – afp.com

Na swojej stronie w serwisie społecznościowym X, zwracając się do partnerów Ukrainy, powiedział przedstawiciel biura Zełenskiego że nie ma działań wojennych w okopach i nie widać oznak „zamrożenia” operacji wojskowych w naszym kraju – podaje NBN.

Doradca szefa OPU przypomniał, że Federacja Rosyjska nie osiągnęła swoich celów wojennych – zniszczenia państwa, konsolidację terytoriów okupowanych, filtrację i deportację ludności proukraińskiej. Dlatego okupanci stale się eskalują, a Kreml angażuje wszystkie swoje siły w kontynuację tzw. „operacji specjalnej”.

„Więc jeszcze raz: nie miejmy złudzeń” – powiedział urzędnik zwrócił się do sojuszników, zaznaczając, że wojna w naszym kraju ma jedynie rozwiązanie militarne.

Według doradcy Ermaka kraje partnerskie Kijowa nie będą mogły po prostu siedzieć i czekać, nadal będą musiały gwałtownie wzrosnąć produkcji wojskowej i przekazywania broni Ukraińcom. Podolak dodał, że im szybciej sojusznicy to zrozumieją, tym lepiej będzie wyglądać sytuacja.

Wcześniej OPU powiedziała, czego potrzebują Siły Obronne, aby zapewnić silniejsze ataki na cele najeźdźców na Krymie.

p>

nbnews.com.ua

Exit mobile version