Site icon GEO Polityka

James Butterfill: „Powróciło zainteresowanie funduszami kryptowalutowymi”

Szef działu badań w CoinShares powiedział, że napływ środków do kryptowalutowych produktów inwestycyjnych od 23 marca do marca 29 wyniosło 862 mln dolarów – po odpływie 942 dolarów tydzień wcześniej.

James Butterfill podkreślił: na tle wzrostu Bitcoina w stronę poziomu 70 000 dolarów aktywność inwestorów skupiła się na instrumentach związanych z pierwszą kryptowalutą.

Szef działu badań w firmie analitycznej CoinShares twierdzi, że użytkownicy wypłacili z platform umożliwiających otwieranie krótkich pozycji na Bitcoinie około 2 mln dolarów (po 3 mln dolarów tydzień wcześniej). W funduszach związanych z eterem odpływ środków spadł z 34,2 mln dolarów do 18,9 mln dolarów, a w instrumentach stworzonych na bazie Solany, Polkadot i Cardano inwestorzy zainwestowali odpowiednio 6,1 mln dolarów, 2,4 mln dolarów i 1,1 mln dolarów. 

James Butterfill uważa, że ​​napływ środków do produktów kryptowalutowych będzie kontynuowany w najbliższej przyszłości i może wzrosnąć, jeśli cena BTC osiągnie nowe historyczne maksimum.

Wcześniej eksperci CoinShares przewidywali, że w 2024 roku na rynku kryptowalut mogą pojawić się niedrogie i opłacalne projekty związane z rozwojem stablecoinów opartych na Bitcoinie.

Источник: bits.media

Exit mobile version