Site icon GEO Polityka

Fundacja Tron zwróciła się do sądu o odrzucenie roszczenia amerykańskiego regulatora

Fundacja Tron złożyła wniosek do sądu federalnego w Nowym Jorku o oddalenie pozwu SEC (SEC), twierdząc, że aktywa kryptograficzne TRX i BitTorrent (BTT) są niezarejestrowanymi papierami wartościowymi.

Przedstawiciele Fundacji Tron zapewniają: właściwość SEC nie rozciąga się na transakcje dokonywane na platformach międzynarodowych z udziałem zagranicznych handlowców. Zespół Tron twierdzi, że sprzedaż aktywów kryptograficznych TRX i BTT była prowadzona poza Stanami Zjednoczonymi na rzecz mieszkańców spoza USA.

Amerykański organ regulacyjny stara się narzucić amerykańskie przepisy dotyczące papierów wartościowych na wszelkie transakcje, prawnicy są oburzeni. Co więcej, SEC nigdy nie była w stanie przedstawić dowodów na to, że te kryptoaktywa zostały sprzedane obywatelom kraju. Fundusz argumentuje, że nawet gdyby SEC posiadała niezbędne uprawnienia, TRX i BTT nadal nie kwalifikowałyby się jako kontrakty inwestycyjne w rozumieniu amerykańskich przepisów dotyczących papierów wartościowych.

Jeśli chodzi o zarzuty dotyczące oszustw i manipulacji na rynku, SEC nie wspomniała o ani jednej skardze ze strony żadnego inwestora. W pozwie złożonym przez SEC przeciwko założycielowi Tron Justinowi Sunowi wymieniono amerykańskich raperów Soulja Boy i Akon. Zdaniem regulatora artyści nielegalnie promowali TRX. Prawnicy Tron powiedzieli, że departament argumentuje tylko na podstawie własnych założeń.

SEC ma dwa tygodnie na ustosunkowanie się do petycji Trona, jednakże organ regulacyjny nie skomentował jeszcze sytuacji. Wynik tej sprawy może odegrać ważną rolę w regulacji kryptowalut.

W listopadzie Justin Sun odrzucił oskarżenia, jakoby sieć Tron była w coraz większym stopniu wykorzystywana przez organizacje terrorystyczne. Biznesmen zapewnia, że ​​głównym zadaniem jego blockchainu jest decentralizacja, dlatego nikt nie określa z góry, kto będzie korzystał z tej sieci.

Источник: bits.media

Exit mobile version