Site icon GEO Polityka

Cryptoquant: Podaż Ethereum spadła o 1,3 miliarda dolarów – winny jest halving

Analitycy informacji Cryptoquant podają, że w oczekiwaniu na halving Bitcoina inwestorzy ETH znacznie zmniejszyli podaż eteru na giełdach kryptowalut i innych platformach handlowych.

Inwestorzy spodziewają się znacznego wzrostu wartości aktywów cyfrowych w okresie otaczającym halving sieci Bitcoin, uważają eksperci Cryptoquant. Niektórzy spekulanci i długoterminowi posiadacze drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji postanowili w tej chwili powstrzymać się od sprzedaży aktywa – spodziewając się wyższych dochodów w przyszłości.

Na poparcie swojej tezy Cryptoquant dostarcza dane wskazujące, że wraz ze wzrostem wartości rynkowej ilość ETH dostępna do handlu na giełdach znacznie maleje.

Stan na 19 marca inwestorzy ETH posiadali w portfelach giełdowych łącznie około 14 milionów ETH, a do 1 kwietnia wolumen eteru dostępnego do sprzedaży spadł o 363 000 monet.

Obecnie wartość rynkowa eteru oscyluje wokół 3600 dolarów. W ujęciu tygodniowym kapitalizacja rynkowa wzrosła o 2% i osiągnęła 424,7 miliarda dolarów przy dziennym wolumenie obrotu wynoszącym 11,6 miliarda dolarów.

Wcześniej dyrektor generalny firmy inwestycyjnej Metis, Tom Ngo, powiedział, że najnowsza aktualizacja sieci Ethereum, Dencun, może przynieść korzyści tradycyjnym firmom finansowym , współpracując z branżą kryptowalut.

Источник: bits.media

Exit mobile version