Szachtar większością pokonał Obolona i został jedynym przywódcą UPL (wideo)

Cała druga połowa „browarów” grał w dziesiątkę.

Szachtar pokonał Obolona w meczu 22. rundy ukraińskiej Premier League (UPL) ). Spotkanie na stadionie Obolon Arena w Kijowie zakończyło się wynikiem 0:3.

Drużyna Doniecka objęła prowadzenie w 16. minucie spotkania. Daniil Sikan strzelił gola po asyście Mariana Shvedy.

W doliczonym czasie gry pierwsza połowa Pitmen podwoiła przewagę – w 45.+1. minucie celny strzał oddał Shved.

Tuż przed przerwą Brewers pozostali w mniejszości – w 45.+5. minucie Siergiej Sukhanov em> brutalnym wślizgiem powalił Shveda na lewym skrzydle obrony, za co otrzymał prostą czerwoną kartkę.

W drugiej połowie drużyna Marino Pusica doprowadziła sprawę do końca porażka – Shved zdobył dublet w 90+1. minucie.

Recenzja meczu „Obolon” ​​- „Szachtar”

Po tym zwycięstwie Szachtar (46 punktów) został jedynym liderem UPL. Doniecki klub ma teraz trzy punkty przewagi nad Krivbassem i także ma jeszcze jeden mecz do rozegrania. „Obolon” ​​(18 punktów) pozostał na 13. pozycji.

W kolejnej rundzie mistrzostw Ukrainy Pitmen zmierzy się z Rukhiem 7 kwietnia, a Piwowary dzień wcześniej zmierzą się z Veresem.< /p>