„Real” z Luninem pokonał „Athletic” i nie dopuścił zawodników do wyścigu o mistrzostwo (wideo)

"Kremowy” przed Barceloną różnicą ośmiu punktów do Girony – do dziesiątej.

Real MadrytUkraiński bramkarz Andrey Lunin pokonał Athletic Bilbaow meczu u siebie 30-1. runda hiszpańskiego La Liga. Mecz na stadionie Santiago Bernabeu w Madrycie zakończył się wynikiem 2:0.

Podopieczni Carlo Ancelottiego strzelali gola w każdej połowie. W 8. minucie Rodrigo otworzył wynik po podaniu Brahima Diaza.

W połowie drugiej połowy Los Blancos wzmocnili swoją przewagę . W 73. minucie Rodrigo zdobył podwójną bramkę przy asyście Jude Bellingham.

Lunin znalazł się w wyjściowym składzie Royal Club i cały mecz rozegrał na boisku. To już jedenasty pauz ukraińskiego bramkarza Madrytu w tym sezonie.

Recenzja meczu pomiędzy Realem Madryt a Athletic Club

Dzięki temu Real (75 punktów) prowadzi w tabeli La Liga. Klub madrycki ma osiem punktów przewagi nad Barceloną i dziesięć punktów przewagi nad Gironą Ukraińców Artema Dovbika i Wiktora Cygankowa. Athletic (56 punktów) jest na czwartym miejscu.

W kolejnej rundzie mistrzostw Hiszpanii Real Madryt zmierzy się 13 kwietnia na wyjeździe z Mallorcą. Dzień później Athletic podejmie Villarreal.