Site icon GEO Polityka

Portfel Google wprowadził dodatkowe menu weryfikacyjne dla urządzeń z Androidem

Portfel Google ogłosił wprowadzenie dodatkowego menu ustawień weryfikacji dla urządzeń z Androidem, dzięki czemu użytkownicy mogą bezpieczniej dokonywać płatności. Nowe ustawienia weryfikacji pozwalają wybrać, które działania wymagają potwierdzenia w przypadku korzystania z metod płatności i spacji. Pisze o tym FinTech Insider.

► Subskrybuj kanał Telegramu „Ministerstwo Finansów”: główne aktualności finansowe

Nową sekcję „Bezpieczeństwo” można można znaleźć w sekcji „Ustawienia Portfela”, gdzie znajdują się ustawienia „Weryfikacja”. Firma pozwala użytkownikom wybrać, czy muszą weryfikować swoją tożsamość podczas korzystania z przedmiotów przechowywanych w portfelu.

Nowa funkcja jest dostępna w wersji 24.10 Portfela Google.

Jedyna dostępna opcją w menu są płatności za przejazdy i jeśli zostanie wybrany przełącznik „wymagana weryfikacja”, Portfel Google będzie wymagał weryfikacji, aby płacić za przejazdy autobusem, metrem i innymi środkami transportu przy użyciu karty kredytowej lub debetowej. Metody autoryzacji są wspólne dla urządzeń z Androidem: skanowanie kodu PIN lub odcisku palca.

Dodatkowo, jeśli w portfelu znajduje się już bilet podróżny, to domyślnie przełącznik jest włączony, a aplikacja będzie wymagała wcześniejszej weryfikacji przedłużenie płatności kartą bankową. Opcja ta jest jednak automatycznie wyłączona, jeśli użytkownicy nie zapiszą biletów na przejazdy.

To posunięcie następuje po doniesieniach, że w niektórych krajach Portfel Google wymaga odblokowania urządzenia w przypadku transakcji dotknij, aby zapłacić, niezależnie od kwotę, a zmiana ta wywołała mieszaną reakcję użytkowników.

minfin.com.ua

Exit mobile version