Site icon GEO Polityka

Oznaki, że drżenie mięśni jest w rzeczywistości chorobą nerek

Jak rozpoznać chorobę nirok, Dzherelo: freepik.com < i class="rbi rbi-share">

Drżenie mięśni może oznaczać wszystko. Być może pewnego dnia wykonałeś zbyt intensywny trening na siłowni, jesteś zdenerwowany lub odwodniony. A może Twoje mięśnie kurczą się z powodu niedoborów żywieniowych.

TreśćCo to jest przewlekła choroba nerek Drżenie mięśni: przyczyny związane z nerkami Skurcze mięśni to nie jedyny objaw przewlekłej choroby nerek Diagnostyka i leczenie przewlekłej choroby nerek

Ale są też poważniejsze przyczyny drżenia mięśni – na przykład przewlekłe choroba nerek. WomanEL opowie o tej chorobie i jej objawach.

Co to jest przewlekła choroba nerek?

Przewlekła choroba nerek, czyli PChN, to długotrwała choroba, w której nerki nie mogą prawidłowo funkcjonować, jeśli chodzi o usuwanie nadmiaru płynów i odpadów z organizmu. Co prowadzi do zwiększonego poziomu potasu i fosforu w organizmie oraz wielu innych powikłań, takich jak anemia, zwiększone ryzyko infekcji, depresja i utrata apetytu.

Drżenie mięśni: przyczyny związane z nerkami

Kiedy przewlekła choroba nerek poważnie wpływa na czynność nerek, ucierpią również Twoje mięśnie. Nagromadzenie odpadów metabolicznych w organizmie prowadzi do uszkodzenia mięśni i nerwów, drgań, osłabienia, skurczów i bólu mięśni.

Inne objawy obejmują uczucie mrowienia na skórze, utratę czucia w niektórych obszarach ciała, zespół niespokojnych nóg, letarg, dezorientację.

Drżenie mięśni nie jest jedynym objawem przewlekłej choroby nerek

Według ekspertów niektóre objawy choroby nerek można łatwo pomylić z innymi chorobami. „W przypadku choroby nerek objawy zwykle pojawiają się dopiero w bardzo zaawansowanym stadium, gdy nerki przestają działać lub gdy w moczu znajduje się duża ilość białka. Jest to jeden z powodów, dla których tylko 10% osób cierpiących na przewlekłą chorobę nerek wie, że na nią cierpi” – wyjaśnił dyrektor medyczny National Kidney Foundation, dr Joseph Vassalotti.

Do objawów ostrzegawczych dotyczących nerek, których nie należy ignorować, zalicza się zmęczenie, osłabienie, zmęczenie, problemy ze snem, suchość i swędzenie skóry, częste parcie na mocz (szczególnie w nocy), krew w moczu, obrzęki wokół oczu, obrzęk kostek i stóp, objawy związane z mięśnie, takie jak te, które omówiliśmy powyżej.

Przewlekła choroba nerek w rodzinie i inne problemy zdrowotne, takie jak wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, otyłość i choroby serca mogą narazić Cię na ryzyko rozwoju PChN.< /p>

Monitorowanie czynników ryzyka i objawów, w tym tych związanych z mięśniami, może pomóc w leczeniu choroby poprzez zmianę stylu życia, przyjmowanie leków, a czasami operację.

Diagnostyka i leczenie przewlekłej choroby nerek

Jak zapobiegać i leczyć choroby nerek, Źródło: pvproductions/freepik.com

Rozpoznanie PChN obejmuje badania krwi i moczu, jak a także USG, MRI lub tomografia komputerowa i biopsja nerki. Nie ma lekarstwa na przewlekłą chorobę nerek. Jednak zmiany stylu życia, a także leki, a czasami dializy, mogą pomóc w opanowaniu objawów i poprawie jakości życia. Etap 5, zaawansowany etap choroby, może wymagać przeszczepu nerki.

Ogranicz spożycie sodu i stosuj zdrową dietę z ograniczoną ilością białka. Zwróć uwagę na spożycie fosforu i potasu, rzuć palenie. Ogranicz spożycie alkoholu, utrzymuj prawidłową wagę, regularnie ćwicz i unikaj przyjmowania leków, które mogą dodatkowo uszkodzić organizm.

W przypadku skurczów mięśni stosuj delikatne rozciąganie, masaż, ciepłe kąpiele, wygodne buty i picie wystarczającej ilości wody. Drgawki i skurcze mięśni mogą również wystąpić podczas dializy, gdy płyn jest szybko usuwany z organizmu lub gdy ciśnienie krwi jest niskie. Jeśli podczas dializy wystąpią skurcze mięśni, należy porozmawiać ze swoim lekarzem.

Ból, zmęczenie i ciche objawy są częścią życia z przewlekłą chorobą nerek. Ale przy odpowiedniej pielęgnacji i zmianach stylu życia możesz żyć długo z tą chorobą.

Awokado zawsze było uważane za zdrową i bezpieczną żywność. Ale powinieneś tego unikać, jeśli zachorujesz na następną chorobę.

Źródło informacji

Exit mobile version