Site icon GEO Polityka

Najważniejsze na sobotę 30 marca: ataki na obwody chersońskie i mikołajewskie, 30 prób przebicia się przez obronę w kierunku Nowopawłowska

Bitwy na kierunkach Awdejewskiego i Nowopawłowskiego, 79 starć zbrojnych, ostrzał wroga, „nowe dno” dla Rosjan w tej wojnie. Jak zostanie zapamiętany 766. dzień wojny na pełną skalę?

W ciągu dnia wróg zaatakował obwody chersoński i mikołajewski różnymi rodzajami rakiet – poinformował kanał telegramowy Sił Obronnych południowej Ukrainy.

Rosjanie uderzyli balistyką w obwód chersoński (prawdopodobnie Iskander-M), trafienie odnotowano na terenach otwartych. Nikt nie odniósł obrażeń.

Również z Morza Czarnego za pomocą lotnictwa taktycznego wróg wysłał kierowane rakiety w obiekty infrastruktury obwodu mikołajowskiego. Jeden pocisk został zniszczony.

„Ale nie udało się uniknąć trafienia, pokryty molem budynek został uszkodzony. Najważniejsze, że ludzie nie odnieśli obrażeń” – głosi komunikat.

Tymczasem Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że w ciągu dnia doszło do 79 starć zbrojnych, Poinformował Sztab Generalny.

Ogółem wróg przeprowadził 13 rakiet i 56 nalotów, przeprowadził 57 ataków z wielowyrzutni rakietowych na pozycje naszych żołnierzy i obszary zaludnione.

p>

Wróg próbował przebić się przez obronę na kierunkach Limańskiego, Awdejewskiego i Nowopawłowskiego. W szczególności w kierunku Nowopawłowska Siły Obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w rejonie osiedli Krasnohorivka, Pobeda, Nowomikhailovka i na wschód od Vodyanoye w obwodzie donieckim, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował się przedrzeć obronę naszych żołnierzy ponad 30 razy.

Więcej szczegółów na temat sytuacji operacyjnej na dzień 30 marca o godzinie 18:00 – w naszych aktualnościach.

Dzisiaj, 30 marca, w Krasnohorivce w obwodzie donieckim dwie osoby zginęły, a jedna została ranna w wyniku ostrzału artyleryjskiego wroga – podało Biuro Prokuratora Generalnego.

73-latek -starzec został śmiertelnie ranny.co zlokalizowano. w jednym z domów. Jego 50-letnia córka, która została ranna na podwórku, została zabrana do placówki medycznej.

Na innej ulicy 70-letnia kobieta padła ofiarą potrącenia ataku – zginęła we własnym domu.

Wśród uszkodzonych obiektów znajdują się budynki mieszkalne mieszkańców oraz budynki gospodarcze.

Podczas ataków na Wielką Pisariewkę w obwodzie sumskim Rosjanie po raz pierwszy na Ukrainie użyli ciężkiej bomby lotniczej OGAB-1500. Po raz pierwszy Federacja Rosyjska użyła półtoratonowej bomby termobarycznej z czasów ZSRR – pisze Bild, powołując się na niemieckiego dziennikarza Juliana Repke. Po uderzeniu w niebo uniosła się kolumna dymu, której wysokość wynosiła około kilometra.

ODAB-1500 na 10 metrów przed celem emituje ciecz w postaci aerozolu i ją zapala. Nazywa się to eksplozją objętościową. Jest oczywiste, że OGAB ma wielką niszczycielską siłę.

„Repke nazywa użycie 1,5-tonowej bomby na zaludnionym obszarze „nowym dnem w wojnie Rosji z ukraińskimi miastami, ” – piszą media.

Wcześniej niewierni używali pocisków, których masa nie przekraczała 500 kg.

Głowa państwa Władimir Zełenski, w w wieczornym przemówieniu wygłoszonym 30 marca skomentował niedawne zwolnienia w Kancelarii Prezydenta.

„Kontynuujemy resetowanie naszych instytucji rządowych. W tym tygodniu doszło do kilku zmian. A to nie wszystkie decyzje, które zostały przygotowane. Dziś weszły nowe rozporządzenia dotyczące doradców. Jestem wdzięczny wszystkim za ich pracę. Zwiększamy funkcjonalność Urzędu” – powiedział Zełenski.

Szczegóły w wiadomościach.

Najpełniejszy obraz dzisiejszego dnia – na naszej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że jutro będzie więcej dobrych wiadomości.

Trzymajmy się i przybliżajmy Zwycięstwo!

lb.ua

Exit mobile version