Site icon GEO Polityka

Matt Hougan: „Udział Bitcoina w portfelach inwestycyjnych wkrótce osiągnie 3%”

Dyrektor inwestycyjny Bitwise powiedział, że niektórzy zarządzający aktywami przeznaczyli już 3% środków klientów na Bitcoin, a wiele z nich jest gotowych przeznaczyć tyle samo lub więcej w najbliższej przyszłości.

Matt Hougan przyznał: W zeszłym roku wśród inwestorów pojawiła się obawa przed możliwym spadkiem wartości Bitcoina do kilku dolarów za monetę. Cyfrowe złoto mogło zatem liczyć na udział nie większy niż 1% w portfelach inwestycyjnych.

Jednak po wprowadzeniu na rynek amerykański spotowych ETF-ów Bitcoin sytuacja się zmieniła. Na tle wzrostu BTC zniknęła obawa przed załamaniem aktywa, a poziom 3-5% stał się rzeczywistością.

Najwyższy menedżer Bitwise stwierdza: chociaż napływ środków do spotowych ETF-ów Bitcoin jest imponujący, wielu dużych inwestorów nie może sobie pozwolić na zakup akcji. Według Matta Hougana obecnie kilkadziesiąt funduszy wciąż kształtuje obiektywny obraz obiektu inwestycyjnego, a to zajmie co najmniej kilka lat.

Dyrektor inwestycyjny Bitwise jest przekonany, że popyt na spotowe ETF-y na Bitcoin ze strony funduszy inwestycyjnych dopiero zaczyna się pojawiać i porównuje sytuację z pojawieniem się ETF-ów na złoto, które od około siedmiu lat zyskują udział w rynku lata.

Wcześniej Matt Hougan w wywiadzie dla Bloomberga powiedział, że rynek kryptowalut wykazał niesamowitą stabilność w czasie stale rosnącej presji ze strony organów regulacyjnych, a to oznacza, że ​​wzrost dopiero się zaczyna. 

Источник: bits.media

Exit mobile version