Liverpool odniósł zdecydowane zwycięstwo nad Brighton i został liderem Premier League (wideo)

Drużyna Jurgena Kloppa będzie na pierwszym miejscu przynajmniej do meczu z Manchesterem City ; – Arsenal.

Liverpoolpokonał Brighton u siebie w 30. kolejce angielskiej Premier League ( EPL). Mecz na stadionie Anfield w Liverpoolu zakończył się wynikiem 2:1.

Już w 2. minucie meczu Danny Welbeckwyprowadził gości na prowadzenie . W połowie pierwszej połowy „Czerwoni” wrócili – po odbiciu od przeciwnika piłkę do siatki wrzucił Luis Diaz. p>

Po przerwie drużyna Jurgena Kloppa ponownie zdobyła bramkę w drugiej połowie i zapewniła sobie zwycięstwo. W 65. minucie autorem decydującego gola był Mohamed Salah.

Przypomnijmy, że „Merseysiders” mogli po raz trzeci strzelić gola drużynie Roberto De Dzerbiego, jednak bramka Luisa Diaza w 71. minucie została anulowana po przejrzeniu powtórki wideo ze względu na spalonego.

Recenzja meczu „Liverpool” – „Brighton”

Zostaną dodane wkrótce.

Dzięki temu zwycięstwu Liverpool (67 punktów) awansował na pierwsze miejsce w Premier League. Zespół Kloppa ma trzy punkty przewagi nad Arsenalem Ukrainy Aleksandra Zinczenki i cztery punkty przewagi nad Manchesterem City, który dzisiaj zmierzy się w bezpośrednim meczu. Brighton (42 punkty) pozostało na dziewiątym miejscu.

W kolejnej rundzie mistrzostw Anglii drużyna Merseysiders podejmie Sheffield United 4 kwietnia. Dzień wcześniej Mewy zmierzą się na wyjeździe z Ukraińcem Egorem Jarmolukiem przeciwko Brentford.