Site icon GEO Polityka

Kozicki poinformował, który obiekt na obwodzie lwowskim został uderzony przez Federację Rosyjską, podając liczbę ofiar

W nocy w tę sobotę grupy rosyjskich rakiet kilka razy przeleciały przez obwody wschodnie i północne w kierunku obwodów lwowskiego i iwanofrankowskiego, ostatecznie uderzając w obwód Stryjski.

11 0

Fotografia – zn.ua

< p>O tym, że w okresie ogłoszenia „nalotu”, który trwał od godz. 17.00 dzisiaj do ok. 6.30, rosyjskie siły okupacyjne ponownie wykorzystały rakietami manewrującymi, dokonując ataku na ten sam obiekt infrastruktury krytycznej obwodu lwowskiego, pisze NBN, powołując się na informacje opublikowane na oficjalnym kanale Telegramu szefa lokalnej regionalnej administracji wojskowej (OVA) Maksyma Kozickiego.

Według szefa lwowskiego OMA, uderzenie „wyzwolicieli” całkowicie zniszczyło budynek administracyjny, w którym pożar został szybko ugaszony przez ratowników Państwowej Służby Ratunkowej Ukrainy.

< p>Jednak pomimo takich nadzwyczajnych środków niestety jedna osoba zmarła. Na tym etapie akcji poszukiwawczo-ratowniczej „pracownicy pogotowia” w dalszym ciągu odgruzowują zniszczony budynek administracyjny, gdyż najwyraźniej pod nimi mogą jeszcze znajdować się ranni.

Wcześniej nasza informacja portal napisał o tym, że Teriechow mówił o zniszczeniach i liczbie rannych po ostrzale Charkowa 30 marca.

nbnews.com.ua

Exit mobile version