Site icon GEO Polityka

Jak żyć z alergią we współczesnym świecie

Alergia. Zdjęcie: UAinfo

Alergie — jest to bolesna przypadłość, z którą niestety wielu zetknęło się w życiu, pisze WomanEL. W końcu zmienia się wrażliwość organizmu ludzkiego na obce substancje. Objawy mogą obejmować: swędzenie, kichanie, katar, kaszel, przekrwienie błony śluzowej nosa, przezroczystą wodnistą wydzielinę z nosa (objawy nieżytu nosa), zaczerwienienie oczu, łzawienie oczu, wysypkę na ciele itp.

TreśćDiagnozuj alergeny Unikaj alergenów Prowadź zdrowy tryb życia i czysty dom Trzymaj leki pod ręką Używaj środków ochrony osobistej

Chociaż alergie są nieprzyjemne, nie powinny powstrzymywać nas przed cieszeniem się życiem. Poniżej kilka praktycznych wskazówek? które pomogą Ci w codziennym życiu.

Diagnozuj alergeny

Pierwszym krokiem do skutecznego radzenia sobie z alergiami jest wiedza, na co jesteś uczulony. Podczas konsultacji z alergologiem poznasz swoje alergeny, aby uniknąć ich w przyszłości i zapobiec reakcji.

Unikaj alergenów

Może się to wydawać oczywiste, ale unikanie alergenów to najlepszy sposób radzenia sobie z alergiami. Na przykład, jeśli masz reakcję alergiczną na kwiaty, ambrozję lub inne rośliny, staraj się unikać obszarów, w których rosną te alergeny. Jeśli masz alergię pokarmową, spróbuj zastąpić żywność inną, inną odmianą lub przyjmować ją w mniejszych ilościach.

Prowadź zdrowy tryb życia i czysty dom

Zbilansowana dieta, regularna aktywność fizyczna i odpowiednia ilość snu mogą poprawić układ odpornościowy i zmniejszyć objawy alergii.

Ponadto, często sprzątaj, nawilżaj ciało, wietrz pomieszczenie, kup oczyszczacz powietrza i pij wystarczającą ilość czystej wody dla swojego organizmu.

Miej pod ręką leki

Zawsze miej przy sobie leki ułatwiające złagodzenie objawów alergicznych takie jak leki przeciwhistaminowe lub leki łagodzące stany zapalne i obrzęki. Może to pomóc w odpowiednim czasie zapanować nad reakcją organizmu.

Używaj środków ochrony osobistej

Noś maskę i okulary itp., gdy wychodzisz na zewnątrz, jeśli masz alergię na pyłki , kurz uliczny lub inne czynniki wywołujące alergie.

Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, możesz cieszyć się pełnią życia, nie pozwalając, aby alergie przeszkadzały Ci.

Pamiętaj, że poprzednio informowaliśmy o tym, jak to zrozumieć. masz jakieś alergie lub nadwrażliwość pokarmową?

Źródło informacji

Exit mobile version