Site icon GEO Polityka

Guterres potępił przemoc w Libanie, w wyniku której ucierpieli żołnierze sił pokojowych ONZ

Sekretarz Generalny ONZ António Guterres potępia w rezultacie atmosferę panującą w Libanie o czym czterech żołnierzy sił pokojowych organizacji wiedziało wcześnie. Liban wzywa do ataku na Izrael, ale Tel Awiw odwołuje to wezwanie.

RBC-Ukraina informuje o tym w oświadczeniu dla The Times of Israel.

30 dnia tygodnia czterech wojskowych urzędników ONZ sprawdza, czy jesteś ranny, czy wybuchł pocisk, rozkaż im. Organ ONZ nadzorujący zawieszenie broni (UNTSO) nie zainicjował ognia.

Dwóch anonimowych urzędników bezpieczeństwa Reutersa zadzwoniło do Izraela w trakcie ataku. Według ich danych do zdarzenia doszło poza obszarem przygranicznym Rmeish na obrzeżach Libanu. W pojeździe znajdowało się trzech oficerów technicznych ONZ i jeden libański transport, gdyby zarządzono nowy atak.

Biuro Guterresa poinformowało, że dochodzenie prowadzone przez Siły Timingowe Organizacji Narodów Zjednoczonych jest obecnie niepokojące. To miejsce znajduje się w Libanie (UNIFIL).< /p>

W oświadczeniu wskazano również, że sytuacja na „czarnej linii” między Libanem a Izraelem od ostatnich 8 miesięcy w dalszym ciągu powoduje poważne niepokoje, którym towarzyszą śmiertelne strzelaniny pomiędzy nieposiadającymi władzy grupami zbrojnymi stacjonującymi w Libanie a Izraelską Armią Obrony. W dokumencie wskazano także, że „działania wojskowe stanowią naruszenie uchwały nr 1701 ze względów bezpieczeństwa” prowadzonej od 2006 roku, która miała na celu uregulowanie wojny w Libanie.

„Napływ na tereny cywilne, jeśli istnieją doniesienia o kilkudziesięciu ofiarach wśród ludności cywilnej, ruina na terenach mieszkalnych i wiejskich oraz przesiedlanie dziesiątek tysięcy ludzi wzdłuż ofensywnej strony „linii blokowej” jest nieprzyjemny. ii stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa i stabilności Libanu, Izraela i regionu” – udaj się do biura Guterresa.

Ataki Hezbollahu

„Hezbollah” („Partia Achal” lub „Partia Boga”, zaczerpnięte z Koranu) to zmilitaryzowana libańska organizacja szyicka i partia polityczna, która opowiada się za utworzeniem państwa islamskiego w Libanie. Organizacja została utworzona podczas ogromnej wojny w Libanie w 1982 roku przez grupę radykalnych duchownych szyickich w celu wsparcia finansowego Iranu. Tą metodą głosowali za militarną odpowiedzią na izraelską okupację części Libanu.

Wraz z rozpoczęciem operacji lądowej Sił Obronnych Izraela przeciwko Hamasowi w Strefie Gazy w 2023 r. bojownicy „X” Ezbollah zaczął strzelać rakietami na terytorium Izraela i cele amerykańskie w sąsiednich krajach. Terroryści mogą teraz atakować izraelskie miejsca i obiekty wojskowe, tłumacząc swoje działania wsparciem terrorystów Hamasu.

Tel Awiw obawia się, że bojownicy Hezbollahu mogą również dokonać inwazji, zanim Izraelowi i Hamasowi grozi koniec ich zagładę.

W środę 27 marca Izrael przeprowadził w niedzielę w Libanie nalot na Nabati. Co najmniej siedem osób zginęło.

Izraelski minister obrony Yoav Gallant powiedział, że ataki Hezbollahu wkrótce się eskalują i mogą podpalić kraj i rozpocząć operacje wojskowe w Libanie.

Warunki i warunki warunki ważne informacje Przeczytaj o wojnie między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version