Site icon GEO Polityka

Główny Zarząd Wywiadu odpowiedział, czy armia Putina użyła 1,5-tonowych bomb lotniczych tylko w obwodzie sumskim

Dzień wcześniej pojawił się film przedstawiający zrzucenie przez Rosję bomby termobarycznej ODAB-1500 (głowica 1,5 tony) na Wielką Pisarewkę (obwód sumski), co zdaniem ekspertów było pierwszym potwierdzonym potwierdzeniem użycia tak potężnej amunicji.

11 0

Zdjęcie – unian.net

O tym, że rosyjskie siły okupacyjne już wielokrotnie użyły opisanych powyżej ciężkich bomb powietrznych zarówno przeciwko Ukrainie, jak i Siłom Obronnym naszego kraju , pisze NBN, powołując się na komentarz w odpowiedzi na opublikowany materiał wideo z regionu Sumskiego, nagrany przez szefa Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Cyryla Budanow w teletonie ogólnokrajowym na kanale YouTube „TSN” .

Opierając się na słowach Budanowa, armia Putina i  wcześniej zrzuciły te wielotonowe bomby lotnicze. W szczególności szef ukraińskiego wywiadu wojskowego podkreślił, że może bezpośrednio obalić twierdzenia eksperta-analityka Juliana Repke (opublikował wideo z eksplozji w Nowej Pisarewce) dotyczące pierwszego użycia ODAB-1500.

Takie rodzaje amunicji były już wielokrotnie używane przez okupantów na linii frontu, a także w aktywnej fazie działania „Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego” i Legionu „Wolność Rosji”, „ODAB-1500 był także tam użyte, czyli nie ma w tym nic nowego”.

Wcześniej pisaliśmy o tym, jak wyglądało zrzucenie 1,5-tonowej bomby lotniczej na wioskę w regionie Sum.

p>

nbnews.com.ua

Exit mobile version