„Girona” z podwójnym wyrwanym zwycięstwem Dovbika nad „Betisem” w Mistrzostwach Hiszpanii (wideo)

Podopieczni Michela strzelili decydującego gola w doliczonym czasie gry w drugiej połowie.< /strong

GironaUkraińcy Artem Dowbyk i Wiktor Cygankow pokonali Betis w meczu 30. kolejki hiszpańskiej La Liga. Mecz na Estadio Municipal de Montilivi w Gironie zakończył się wynikiem 3:2.

Gospodarze objęli prowadzenie w 36. minucie. Dovbikzdobył rzut karny, który zasłużył – po jego główce piłka trafiła w rękę obrońcy gości. Artem z 11 metrów bardzo pewnie posłał piłkę i bramkarza pod różne kąty niskim kopnięciem.

Tuż przed przerwą „Zielono-biali odpowiedzieli atakiem dzięki wysiłkom Williana Jose.

W drugiej połowie Gironians po raz drugi wyszli na prowadzenie – w 65. minucie Cygankow przyspieszył atak swojej drużyny, Porto podał, a Dovbik zdobył dublet, strzelając nisko zza pola karnego w najbliższy róg.< /p>

Betis jednak znalazł siłę, aby po raz drugi w tym meczu przywrócić parytet. Willian Jose strzelił dwie bramki w 76. minucie.

Pod koniec meczu drużyna Michela nadal zapewniła sobie zwycięstwo. W doliczonym czasie gry, w 90+2. minucie, decydującego gola strzelił Christian Stuani.

Przypomnijmy, że obaj Ukraińcy weszli na mecz w skład wyjściowy. Cygankow spędził na boisku 82 minuty, a w doliczonym czasie gry zastąpił Dowbika.

Recenzja meczu „Girona” – „Betis”

W ten sposób Dovbik przerwał swoją passę bezbramkowej passy z Gironą, która trwała osiem meczów.

Dovbik zdobył 16 goli goli i zaliczył siedem asyst w 31 występach dla Girony we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie. Cygankow w 28 meczach zdobył sześć goli i cztery asysty.

Dowbik, który zdobył dwa gole przeciwko Betisowi, powrócił na pierwsze miejsce na liście najlepszych strzelców La Liga – ukraiński napastnik ma na koncie 16 goli i pięć asyst. Jude Bellingham z Realu Madryt i Ante Budimir z Osasuny mają taką samą liczbę strzelonych bramek, ale mniej asyst.

Po tym meczu Girona (65 punktów) zajmuje trzecie miejsce w La Liga. Zespół Michela traci dwa punkty do Barcelony i siedem punktów do Realu Madryt, ale zespół z Madrytu ma jeszcze mecz do rozegrania.

W kolejnej rundzie mistrzostw Hiszpanii Girona zmierzy się 13 kwietnia na wyjeździe z Atlético Madryt”. . Dzień wcześniej Betis podejmie Celtę.