„Dynamo” rozbiło Worsklę w Połtawie – Jarmołenko wrócił z bramką po poważnej kontuzji (wideo)

Zespół Aleksandra Szowokowskiego pięciokrotnie trafił do bramki drużyny Połtawy.< /p>

Dynamona wyjeździe odniosło miażdżące zwycięstwo nad Worsklą w meczu 22. rundy ukraińskiej Premier League (UPL )mocny>. Mecz w Połtawie zakończył się wynikiem 1:5.

W 30. minucie spotkania „biało-niebiescy” wyszli na prowadzenie Władisław Vanat< /strong>. Sześć minut później mecz został zawieszony ze względu na trwający ponad dwie godziny nalot.

Po powrocie na boisko kijowska drużyna dosłownie pokonała przeciwnika. Najpierw strzelił Vladimir Brazhko, a następnie dublet zdobył Nikolai Shaparenko, który zdobył bramkę z rzutu karnego oraz z na boisku po podaniu Nazara Wołoszyn.

Przypomnijmy, że w 66. minucie na boisko wszedł Andrey Yarmolenko, który ze względu na brak gry przez sześć miesięcy nie grał do kontuzji. Już w pierwszym meczu po powrocie na boisko lider Dynama zdołał zdobyć bramkę, wykorzystując podanie Brażki w 78. minucie.

W 83. minucie drużyna Połtawy strzeliła prestiżowego gola. Końcowy wynik w meczu ustalił Nikolay Kovtalyuk.

Recenzja meczu „Worskla” – „Dynamo”

< iframe class="leniwe ładowanie" data-src="https://www.youtube.com/embed/07YGnrrFqZ0?si=O-TIKUTGyZw5tuPi"frameborder="0" szerokość="100%" wysokość ="500" loading= "lazy" scrolling="no" zezwoleniefullscreen="allowfullscreen">

Po tym meczu Dynamo (41 punktów) awansowało na trzecie miejsce w UPL. „Worskla” (29 punktów) utrzymała się na siódmej pozycji.

4 kwietnia drużyna Aleksandra Szowokowskiego w Kijowie zmierzy się z „Zaryą” w przełożonym meczu 6. kolejki UPL. Tego samego dnia „Worskla” zmierzy się z „Polesiem” w półfinale Pucharu Ukrainy.