Site icon GEO Polityka

Ci, którzy są zmęczeni wspieraniem Ukrainy, powinni pomyśleć o konsekwencjach dla Europy – niemiecki minister finansów

Minister zauważył, że Putinowi nie chodzi tylko o Ukrainę, on chce zmienić porządek świata i strukturę wolności w Europie.

Christian Lindner

Niemiecki minister finansów Christian Lindner w wywiadzie dla gazety Kölner Stadt-Anzeiger powiedział, że ci, którzy są zmęczeni wspieraniem Ukrainy, powinni pomyśleć o konsekwencjach dla Europy, podaje DW .

„Nasz pokój i nasza wolność są zagrożone. Putin nie tylko martwi się o Ukrainę, on chce zmienić porządek świata i strukturę wolności w Europie” – powiedział Lindner.

Putin chciałby „kontrolować sposób życia i wolności obywatelskie” w Europie, powiedział, a ci, którzy uważają wspieranie Ukrainy za „zbyt nudne lub zbyt kosztowne”, powinni rozważyć takie konsekwencje.

< p>Christian Lindner sprzeciwia się idei „zamrożenia wojny”, jak proponują niektórzy politycy.

„Dla Ukrainy mówimy o istnieniu jako państwa. A dla tamtejszych ludzi najczęściej o przetrwanie. Nie da się zamrozić takiej sytuacji” – zauważył.

Przypomnijmy, że niedawno niemiecka minister spraw zagranicznych Annalena Bärbock powiedziała, że ​​Putin chce zniszczyć Ukrainę i wciągnąć NATO w wojnę. Jest przekonana, że ​​jej kraj wraz ze swoimi sojusznikami nie pozwoli na zwycięstwo agresora.

lb.ua

Exit mobile version