Site icon GEO Polityka

W Niemczech spodziewany jest „krwawy deszcz”: z czym to się wiąże

Twitter LinkedIn

Niemiecki meteorolog Dominik Jung poinformował o swoich „pierwszych zwiastunach”.

Taką informację podał BILD, raporty URA-Inform.  

W Niemczech można spodziewać się „krwawego deszczu”. z powodu pyłu napływającego do kraju z Sahary. Należy zauważyć, że pył pustynny może przyciemnić i zabarwić niebo nad Niemcami, a także wpłynąć na pogodę, szczególnie w sobotę 30 marca.

„Pierwsze znaki widać już w czwartkowy wieczór nad Fischbachau (Bawaria). Chmury, które utworzyły się po ustąpieniu deszczu, stworzyły cudowną grupę kolorów na wieczornym niebie o zachodzie słońca”. jak czytamy w raporcie.

Meteorolog Dominic Jung stwierdził, że są to „pierwsze zwiastuny”.

< p>‚Większy przepływ dotrze do nas w sobotę rano. Silne przepływy spodziewane są głównie na zachodzie i południu Niemiec, na wschodzie – tylko popołudniu', “ powiedział Jung.

Meteorolog wyjaśnił, że przyczyną czerwonego zabarwienia są burze nad Saharą w Afryce, które wznoszą do powietrza dużo pyłu, oraz wiatry wiejące z południa na Europa.

< p>Jeśli do pyłu znad Sahary doda się ulewy, ludzie nazywają to „krwawym deszczem”. Takich opadów należy spodziewać się w sobotę w niektórych częściach Niemiec.

„Pojawi się czerwonobrązowy nalot podobny do pyłku”, ` #8212; Jung wyjaśnił.

Przypomnijmy, że już wcześniej informowaliśmy o tym, co dzieje się z ukraińskim systemem energetycznym: Szmygal mówił o trudnej sytuacji.

Źródło informacji

Exit mobile version