Site icon GEO Polityka

Siły Powietrzne wyjaśniły, w jaki sposób Ukraina będzie w stanie zapobiec masowemu użyciu zmodyfikowanych bomb lotniczych przez Federację Rosyjską

W środę 27 marca rosyjskie siły okupacyjne po raz pierwszy przeprowadziły atak na Charków przy użyciu amunicji kierowanej/regulowanej dużego kalibru – bomby UMPB D-30 SN, przerobionej z FAB- 250 (bomba lotnicza odłamkowo-burząca z głowicą bojową o masie 250 kg).

11 0

Foto – ria.ru

O scenariuszu, w którym obrona powietrzna Ukrainy będzie w stanie skutecznie przeciwstawić się określonemu UMPB D-30SN, pisze NBN, odnosząc się do wyjaśnień przedstawionych przez spikera Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy Ilji Jewłasza w teletonie powietrznym na kanale YouTube TSN.

Według Evlasha istnieją jednak środki zapobiegające takim bombom powietrznym , przede wszystkim należy współpracować z ich przewoźnikami, a takie podejście okaże się najskuteczniejsze w podobnych sytuacjach.

W w szczególności, że „druga armia świata” zrzuca te kierowane amunicją z pokładów samolotów taktycznych klasy Su, jedynie przewagę nad wrogimi myśliwcami-bombowcami, jak to miało miejsce np. w  ;niedawny „suchy spadek” pomoże odepchnąć wroga dalej od miast i pozycji kraju Sił Zbrojnych Ukrainy.

Ponadto, aby skutecznie przeciwdziałać opisanym powyżej zagrożeniom, Ukraina musi rozmieścić więcej systemów obrony powietrznej w stylu zachodnim.

Wcześniej pisaliśmy o tym, że Yevlash ujawnił błędne obliczenia Federacji Rosyjskiej, dzięki którym ukraińskiej obronie powietrznej udaje się „wylądować” rakietami Zircon.

nbnews.com.ua

Exit mobile version