Site icon GEO Polityka

Rosjanie zajęli dominujące wyżyny w Chasowym Jarze: analityk stwierdził zagrożenie

Twitter LinkedIn

Współzałożyciel projektu DeepState, analityk Roman Pogorely poinformował o trudnej sytuacji w mieście Chasov Yar w Doniecku regionie.

Tę informację podał Oobozrevatel, podaje URA-Inform.  

Powiedział, że wojska rosyjskie wkroczyły na jego obrzeża i zajęły dominujące wysokości.

«To jest złe, to nie powinno się pozwalać', “ – podkreślił ekspert.

Według niego osiągnięcie wysokości daje okupantom „przestrzeń operacyjną do dalszego rozwoju, kierowania ogniem, bo wysokość ta obejmuje bardzo duże pole widzenia”. Pogorely  podkreślił, że rosyjski personel wojskowy stał się bardziej aktywny w pobliżu Czasowa Jaru, ponieważ odniósł sukces.

„Gdy tylko zobaczą sukces w określonym obszarze, siły są tam przyciągane. Chasov Yar jest pod ostrzałem lotnictwa i artylerii. W związku z tym zaczęto porównywać wszystko z ziemią”, „„ powiedział analityk.

Ponadto Pogorely powiedział, że w Iwanowskim nadal trwają ciężkie walki. Jednak wróg nie kontroluje całkowicie tej osady. Ukraińskie Siły Zbrojne próbują powstrzymać presję.

„Rosjanie wkroczyli na wyżyny na północ od Iwanowskiego, toczą się tam bardzo ciężkie bitwy , ponieważ nie możesz pozwolić wrogowi nacierać. Jeśli posuną się dalej na północ, zyskają kontrolę nad ogniem z góry. W związku z tym logistyka zostanie zablokowana i to nasza grupa będzie zagrożona”. – podsumował ekspert.

Przypomnijmy, że już wcześniej informowano, do czego zmuszona będzie Ukraina bez pomocy USA: Zełenski podał prognozę.

Źródło informacji

Exit mobile version