Site icon GEO Polityka

Niemiecki MSZ wyjaśnił, dlaczego Scholz jest przeciwny transferowi rakiet Taurus na Ukrainę

Szefowa niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Annalena Bärbock wyjaśniła, dlaczego kanclerz Olaf Scholz blokuje dostawy rakiet manewrujących Taurus na Ukrainę, odpowiadając, czy wynika to z obawy przed rosyjskim prezydentem.

11 0

Zdjęcie – EPA/MARTIN DIVISEK

Szef niemieckiego MSZ w rozmowie z przedstawicielami mediów przestrzegł przed kontynuowaniem dyskusji publicznej na temat ewentualnego włączenia niemieckiej broni dalekiego zasięgu do pomocy wojskowej dla Ukrainy.

NBN podaje to powołując się na publikację Tagesspiegel.

Według szefa niemieckiego MSZ propagandyści kremlowscy dążą do podziału i destabilizacji demokracji na Zachodzie, na co nie można pozwolić. Baerbock zauważył, że jest to szczególnie ważne w przededniu wyborów w Europie lub lokalnych w Niemczech.

Minister odpowiadając na pytanie, czy kanclerz blokuje dostawy rakiet manewrujących Taurus na Ukrainę w obawie przed przywódca Rosji powiedział, że szef niemieckiego rządu nie boi się kremlowskiego dyktatora.

Dyplomata dodał, że Putin nie jest w nastroju do procesu negocjacyjnego, demonstrując, że „jest poza zasięgiem racjonalne argumenty.”

Wcześniej Scholz znalazł nową wymówkę, aby nie dostarczać Ukrainie niemieckiej broni dalekiego zasięgu.

nbnews.com.ua

Exit mobile version