Site icon GEO Polityka

NATO oceniło zagrożenie rosyjskim atakiem na Sojusz: oświadczenie Roba Bauera

Twitter LinkedIn

Przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO, admirał Rob Bauer, powiedział, że Rosję należy uznać za zagrożenie.

O tej informacji poinformowała firma Delfi, donosi URA-Inform.  

Według niego na dzień dzisiejszy nic nie wskazuje na to, aby państwo-agresor Rosja planowało inwazję na jedno z państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

< p>„Nic nie wskazuje na to, że Rosja planuje uderzyć na któreś z państw NATO. Nie sądzę, że istnieje bezpośrednie zagrożenie. Problem w tym, że ambicje Rosji wykraczają poza Ukrainę. Wiemy o tym, dlatego sojusz jako całość musi być lepiej przygotowany”, „ – zauważył admirał.

Jednocześnie urzędnik zauważył, że Federację Rosyjską należy uznać za zagrożenie. Dlatego sojusz skupił swoją uwagę na obronie zbiorowej. Dodał też, że teraz każdy kraj NATO będzie mógł się obronić w przypadku ataku Federacji Rosyjskiej.

‚Jeśli coś jeśli tak się stanie, wówczas odpowiedzialność za to będzie ponosić dany kraj — dbać o bezpieczeństwo. Jeśli mówimy o operacjach hybrydowych, to na przykład Łotwa będzie musiała na to zareagować”, „ stwierdził wojskowy.

Przypominamy, że już wcześniej informowaliśmy, dlaczego Biden opóźnia dostawy broni na Ukrainę: wyjaśnienia Zełenskiego.

Źródło informacji

Exit mobile version