Site icon GEO Polityka

Jak ćwiczyć prawidłowe chodzenie: 4 błędy, których musisz przestać popełniać

W trosce o dobre chodzenie, Dzherelo: freepik.com < i class="rbi rbi-share">

Chodzenie oferuje wiele korzyści z bardziej intensywnych ćwiczeń aerobowych, ale bez dodatkowego ryzyka poważnego wysiłku lub kontuzji. Niewiele osób dba o to, jak prawidłowo chodzić. W końcu wydaje się, że nie ma nic prostszego! Nie oznacza to jednak, że nie powinieneś podejmować pewnych środków ostrożności, jeśli planujesz włączyć spacery do swojego planu zdrowia i dobrego samopoczucia.

TreśćJak prawidłowo chodzić: nie zapomnij o rękachJak prawidłowo chodzić: utrzymuj postawę i nie patrz w dół Błąd 3: chodzenie za dużo i zbyt wcześnie Błąd 4: noszenie butów złej jakości

WomanEL opowie o typowych błędach popełnianych przez ludzi, którzy zaczynają chodzić. Popraw je, aby uniknąć problemów.

Jak prawidłowo chodzić: nie zapomnij o rękach

Prawdopodobnie podczas chodzenia nie myślisz zbyt wiele o swoich rękach. Jednak eksperci twierdzą, że nieprawidłowe poruszanie ramionami może mieć duży wpływ na równowagę, postawę i nie tylko.

„Ramiona są niezbędne, aby napędzać Cię do przodu podczas chodzenia. Jeśli nie zmierzysz czasu prawidłowo lub w ogóle nie użyjesz rąk, może to Cię spowolnić i sprawić, że będziesz mniej wydajny. Dokładnie tak uważa Marshall Weber, trener personalny i właściciel Jack City Fitness.

Machaj ramionami płynnie i naturalnie, prostując jedno ramię w tym samym czasie, co przeciwną nogę, a następnie zmieniając ramiona przy każdym kroku.

Jak prawidłowo chodzić: utrzymuj postawę i nie patrz w dół

Nawyk patrzenia w ziemię lub na telefon może powodować napięcie w odcinku szyjnym i piersiowym kręgosłupa. Co ostatecznie doprowadzi do bólu pleców i szyi i stworzy precedens dla złej postawy podczas chodzenia.

„Bardzo ważne jest, aby zachować dobrą postawę podczas chodzenia, aby móc łatwiej i wydajniej oddychać” – mówi Weber Best Życie. „Idąc, powinieneś patrzeć około 5 metrów przed siebie i trzymać brodę uniesioną”.

Joyce Shulman, założycielka Jetti Fitness, zgadza się, że wielu ludziom nie udaje się utrzymać i utrzymać prawidłowej postawy podczas chodzenia, szczególnie gdy próbują zwiększyć prędkość i intensywność.

„Kiedy chodzimy, nasze biodra powinny być ustawione nad nasze stopy. , ramiona znajdują się powyżej bioder, a uszy powyżej ramion. Nie powinniśmy garbić się, stale patrzeć pod nogi i odwrotnie – wyginać plecy w łuk.”

Błąd 3: Za dużo chodzenia za wcześnie

Błędy popełniane podczas chodzenia , Źródło: freepik.com

Chodzenie jest bardziej korzystne, jeśli jest częścią codziennej rutyny. Dlatego tak ważne jest, aby nie przesadzić wcześniej i nie przepracować się następnym razem.

„Rozpoczynając nowy trening, ważne jest, aby stopniowo zwiększać dystans i intensywność” – mówi James Rogers, elitarny biegacz. Na przykład, jeśli w przeszłości przeszedłeś dwie mile, nie próbuj od razu przejść 10 mil.

Najlepiej zwiększać intensywność stopniowo w miarę postępów, ponieważ będzie to lepsze dla twojego zdrowia fizycznego zdrowie i ogólnie przyjemniejsze. Jak zawsze, jeśli rozpoczynasz nową rutynę, warto skonsultować się z lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia.

Błąd 4: Noszenie butów złej jakości

Są rzeczy, które zawsze powinieneś kupować osobiście, a nie przez Internet. Świetnym przykładem mogą być buty, które będziesz nosić na długim spacerze.

Rogers twierdzi, że przed zakupem nowej pary butów należy zawsze przymierzyć buty i porównać wygodę różnych marek. Szukaj dobrego wsparcia łuku stopy, odpowiedniej amortyzacji i amortyzacji.

Aby uniknąć kontuzji, znajdź buty do chodzenia odpowiednie do terenu, po którym będziesz chodzić oraz zapewniające ochronę i wygodę. Inwestycja w odpowiednie buty i sprzęt jest znacznie lepsza niż wydawanie pieniędzy na fizjoterapię w związku z kontuzją spowodowaną niewłaściwym obuwiem.

Właściwa garderoba spacerowa jest szczególnie ważna dla seniorów. Dowiedz się, w co się ubrać po 65. roku życia.

Źródło informacji

Exit mobile version