Site icon GEO Polityka

Gumenyuk wyjaśnił, dlaczego nocny atak „Szahedów” z 30 marca wskazuje, że Federacja Rosyjska przygotowuje nowe ataki rakietowe

W nocy w najbliższą sobotę rosyjskie siły okupacyjne zaatakowały Ukrainę 12 dronami kamikaze „Geran-2/Shahed”, z czego 9 zostało zestrzelonych, czyli część UAV „wyciekła” do kraju.

11 0

Zdjęcie – ukrinform.ua

O tym, że w okresie nocnego ataku armia Putina próbowała zidentyfikować i znaleźć sposoby na ominięcie ukraińskich systemów obrony powietrznej, oraz to najwyraźniej wskazuje… przygotowanie nowych zmasowanych ataków na nasz kraj, pisze NBN, odnosząc się do wyjaśnień wypowiedzianych przez spikerkę OK South Natalię Gumenyuk podczas teletonu na kanale YouTube TSN.

Według Gumenyuka już sam fakt, że wrogowie ponownie starają się wytyczać trasy swoich dronów kamikaze w celu wykrycia i ominięcia systemów obrony powietrznej, może pośrednio wskazywać, że tak małej w porównaniu z innymi siłą atak może być zwiastunem kolejnych ataków, gdy najeźdźcy zdobędą określone informacje.

Mówca OK South dodał, że po tym, jak Ukraina „wylądowała” kilkoma samolotami wykrywającymi i kontrolującymi radary dalekiego zasięgu A-50, wróg zgromadził szereg znaczących problemy z uzyskaniem wyżej opisanych informacji, „w wyniku czego intensyfikują działania bezzałogowych statków powietrznych rozpoznawczych”.

Pisaliśmy wcześniej, że Gumenyuk wymienił regiony, w których istnieje zwiększone niebezpieczeństwo wykorzystania przez Rosję zmodernizowane bomby lotnicze.

nbnews.com.ua

Exit mobile version