Site icon GEO Polityka

Federacja Rosyjska po raz pierwszy zrzuciła 1,5-tonową bombę lotniczą na obwód sumski (wideo)

W niedzielę 17 marca rosyjska armia okupacyjna praktycznie zniszczyła centrum wsi Wielka Pisarewka w obwodzie sumskim, ale najwyraźniej to nie wystarczyło najeźdźcom.

11 0

Zdjęcie – zrzut ekranu wideo TG.

O&nbsp ;że wojska Putina po raz pierwszy uderzyły w pokojowo zaludniony obszar w naszym kraju ciężką bombą lotniczą ODAB-1500, pisze NBN, cytując materiał dziennikarza „ Niemiecka publikacja Bild Julian Repke.

Jak się okazało, z&nbsp ;przy pomocy tej głowicy „druga armia świata” przeprowadziła atak na wieś Wielka Pisarewka (Sumszczyna). Z analizy otwartych źródeł przeprowadzonej przez eksperta BILD Juliana Repke wynika, że ​​po eksplozji ODAB-1500 na dużą skalę w niebo wzniosła się kolumna dymu o wysokości 1 km.

Należy zauważyć że bomba lotnicza z detonacją objętościową (ODAB) jest amunicją termobaryczną z czasów Związku Radzieckiego, która na około 10 metrów przed zbliżeniem się do celu wydzielała palną w powietrzu ciecz w postaci chmury aerozolu, co prowadzi do całkowitego obejmującej eksplozję.

Röpke podkreślił, że użycie 1,5-tonowej bomby lotniczej na terenie ukraińskiej osady to „nowe dno” w wojnie Federacji Rosyjskiej przeciwko miastom Ukrainy.< /p>

Wcześniej pisaliśmy o tym, co donosi Sumy OVA, co zostanie zrobione z rodzinami, które odmawiają ewakuacji z Wielkiej Pisarewki.

nbnews.com.ua

Exit mobile version