„Bournemouth” z Zabarnym odnieśli zwycięstwo nad „Evertonem” bez Mikołajki w meczu Premier League (wideo)

Ilja cały mecz spędził na boisku, a Witalij nie trafił liście z powodu choroby.

BournemouthUkraiński obrońca Ilja Zabarny pokonał Evertoninnego ukraińskiego obrońcę Witalija Mykolenkę w meczu u siebie 30. kolejka angielskiej Premier League (EPL)2:1.

Pierwsza połowa meczu minęła bez bramek. W drugiej połowie meczu Wiśnie zdołały wyjść na prowadzenie – Dominique Solanke zdobył bramkę w 64. minucie.

W 87. minucie The Toffees wrócili dzięki wysiłkom Betu. Zespół Andoniego Iraoli był jednak w stanie wyrwać zwycięstwo – w doliczonym czasie gry kapitan klubu Merseyside Seamus Coleman strzelił samobójcę.

Zabarny wszedł do wyjściowego składu Cherries i przez cały mecz zdobywał bramki na boisku. Jednak Mikolenko nie znalazł się w składzie Toffees na to spotkanie ze względu na chorobę.

Recenzja meczu „Bournemouth” – „Everton”

Po tym meczu Bournemouth (38 punktów) zajmuje 13. miejsce w Premier League. Everton (25 punktów) zajmuje 16. pozycję. Warto zaznaczyć, że Toffees za złamanie zasad finansowego fair play odjęto sześć punktów.

W kolejnej rundzie Premier League drużyna Zabarnego zmierzy się 2 kwietnia z Crystal Palace. Tego samego dnia podopieczni Seana Dyche'a zmierzą się z Newcastle.