Borussia Dortmund pokonała Bayern w centralnym meczu 27. kolejki Bundesligi (wideo)

Na siedem rund przed końcem monachijski klub traci przewagę nad Bayerem różnicą 13 punktów.

Borussia Dortmund pokonała Bayern w centralnym meczu 27. kolejki niemieckiej Bundesligi. Mecz na Allianz Arena w Monachium zakończył się wynikiem 0:2.

Już w 10. minucie meczu Bumblebees objęły prowadzenie Karim Adeyemi< /em>. W drugiej połowie Dortmund wzmocnił swoją przewagę – w 83. minucie Julian Rierson zdobył bramkę w 83. minucie.

W 89. minucie Thomas Podopieczni Tuchela mogli zmniejszyć przewagę, ale gol Harry'ego Kane'a został anulowany z powodu spalonego.

Recenzja meczu Bayern – Borussia Dortmund

Po tym meczu Bayern (60 punktów) utrzymał się na drugim miejscu w tabeli Bundesligi. Zespół z Monachium traci już 13 punktów do prowadzącego Bayera. Borussia Dortmund (53 punkty) zajmuje czwarte miejsce.

W kolejnej rundzie mistrzostw Niemiec Bayern zmierzy się na wyjeździe z Heidenheim, a Bumblebees będą gościć Stuttgart. Obydwa mecze odbędą się 6 kwietnia.