Bayer powrócił w trzy minuty i był o krok bliżej historycznego mistrzostwa (wideo)

Zespół Xabiego Alonso odniósł zdecydowane zwycięstwo nad Hoffenheim.

Bayerpokonał Hoffenheim u siebie w 27. rundzie niemieckiej Bundesligi. Mecz na BayArena w Leverkusen zakończył się wynikiem 2:1.

Goście nieoczekiwanie objęli prowadzenie w 33. minucie – Gola Maximiliana Bayera< /em .

Jednak pod koniec spotkania zespół Xabiego Alonso powrócił do gry. W 88. minucie wynik wyrównał Robert Andrich, a w doliczonym czasie gry Patrick Schick wyrównał Zwycięstwo „farmaceutów”.

Recenzja meczu „Bayer” – „Hoffenheim”

Dzięki temu Bayer w dalszym ciągu jest niepokonany w obecnych mistrzostwach Niemiec – klub z Leverkusen wygrał 23 mecze i cztery zremisował.

Drużyna Alonso prowadzi w Bundeslidze z 73 punktami, wyprzedzając Bayern, który ma rozegrał o jeden mecz mniej, o 13 punktów. Hoffenheim (33 punkty) zajmuje dziewiątą pozycję.

Przypomnijmy, że Bayer nigdy nie zdobył złota Bundesligi – najlepszym wynikiem Leverkusen było srebro, którym zespół zakończył sezon pięciokrotnie (ostatni raz w 2011 roku).

W kolejnej rundzie mistrzostw Niemiec Bayer zmierzy się 6 kwietnia na wyjeździe z Unionem. Dzień później Hoffenheim podejmie Augsburg.