Site icon GEO Polityka

Bank Centralny Federacji Rosyjskiej: W 2023 roku wolumen transakcji kryptowalutami w Rosji osiągnął prawie 5 bilionów rubli

Bank Rosji przedstawił nowy raport roczny, z którego wynika, że ​​w 2023 roku Rosjanie przeprowadzili transakcje na aktywach cyfrowych w wysokości 4,78 biliona rubli.

„Analiza rynku kryptowalut wskazuje na potencjalnie wysoki poziom zaangażowania Rosjan. Tym samym na koniec 2023 roku wolumen przepływów bitcoinów i eterów na największych giełdach kryptowalut, potencjalnie przypisywanych Rosjanom, wyniósł 4,78 biliona rubli” – podkreśla raport.

Badacze zauważają, że nastąpił wzrost zarówno transakcji „legalnych”, jak i transakcji wysokiego ryzyka, w których uczestniczą kantorzy peer-to-peer i korzystają z kont fałszywych osób – krople przekazujące kontrolę swoich kart bankowych osobom trzecim i dostępu do zdalnych usług bankowych oraz spełniają kryteria transakcji podejrzanych.

Przypomnijmy, że na początku marca regulator przedstawił rekomendacje dla organizacji finansowych w Rosji, w których wezwał do ograniczenia do minimum pracy z aktywami cyfrowymi i zaprzestania reklamy usług kryptograficznych.

Источник: bits.media

Exit mobile version