Site icon GEO Polityka

Zełenski powiedział, kiedy wojna się zakończy: prezydent dał Zachodowi ważny sygnał

Twitter LinkedIn

Wiele osób nie tylko na Ukrainie, ale na całym świecie zastanawia się nad terminem zakończenia działań wojennych, ale głowa państwa ukraińskiego Władimir Zełenski udzielił stosunkowo jasnej odpowiedzi.

Zełenski ogłosił tę informację w w wywiadzie dla CBS News podaje „URA” -Inform.”

Według Zełenskiego wojna na Ukrainie będzie trwała do czasu, aż kraj stanie się silny i gotowy do samoobrony.

„Kwestia zakończenia wojny sprowadza się do tego, jak silna stanie się Ukraina. Nie osiągnęliśmy jeszcze takiej siły, jaką możemy mieć. Musimy dać sobie możliwość działania na polu bitwy”, „ – zauważył głowa państwa.

Zełenski podkreślił, że w tym celu Ukraina potrzebuje przede wszystkim systemów Patriot, które mogą zapewnić Stany Zjednoczone, gdyż pomogą one zapewnić bezpieczeństwo na terytorium przestrzeni powietrznej.

Po drugie, kraj potrzebuje parytetu w sile artyleryjskiej, gdy ukraińscy obrońcy zaczną nacierać. I po trzecie, niezwykle ważne są rakiety dalekiego zasięgu.

„Jeśli Rosja uświadomi sobie, że Ukraina ma rakiety, które również mogą ją dosięgnąć, tak jak ich X lub „Sztylety”, wtedy będzie zachowywać się mniej agresywnie. Zmniejszy to liczbę ataków zarówno na ludzi, jak i na infrastrukturę energetyczną, ponieważ Putin będzie się obawiał o swoje bezpieczeństwo i swój reżim” – dodał. dodał prezydent.

Przypomnijmy, że Ukraina omawia możliwości zakończenia wojny z Rosją, – Scholz.

Źródło informacji

Exit mobile version