Site icon GEO Polityka

Zełenski nie uwzględnia w swoim losie kontrofensywy ZSU

Jeśli front nie będzie już stabilny, Ukraina będzie mogła stworzyć i wyszkolić nowe brygady do przenoszenia losu wyznaczają nowe ślady kontrataktu.

Prezydent Wołodymyr Zełenski to oświadczył, donosi RBC-Ukraina dla The Washington Post.

Według słów prezydenta, po tym, jak Rosjanie pochowali Awdijewkę, armii ukraińskiej udało się ustabilizować sytuację, istoty rozsądne.

Prezydent dodał, że jeśli front nie będzie już stabilny, Ukraina może utworzyć i wyszkolić na linii frontu nowe brygady do przeprowadzenia nowej kontrofensywy.

„Jeśli tak się stanie, nie pracujcie ciężko, aby przygotować nowy kontratak, Rosja ich zabije. Najważniejszą rzeczą, jakiej nauczyliśmy się w tej wojnie, jest to, że wy nikogo nie zabijecie, ale Rosja ich zniszczy” – dodał prezydent.

Plany na całe terytorium

Wcześniej dowódca Wojsk Lądowych Obwodu Sił Zbrojnych Oleksandr Pawluk mówił, że sytuacja na froncie nie jest już ważna, ale nie jest już pod kontrolą. Według jego słów Ukraina planuje przeprowadzić operacje kontrataku.

A naczelny dowódca Sił Obronnych Ukrainy Oleksandr Sirski oświadczył, że pozostała liczba stanowisk rozmieszczonych przez Siły Obronne Ukrainy przewyższa liczbę strat .

Termin Nowe i ważne informacje Przeczytaj o wojnie między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version