Site icon GEO Polityka

Syrski podał powody wycofania się ukraińskich obrońców z Awdijówki

Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy, generał pułkownik Aleksander Syrski, podał przyczyny wycofania Sił Obronnych z Awdijewki w obwodzie donieckim, opowiadając, jak doszło do ataku na miasto okazało się dla wojsk Federacji Rosyjskiej.

11 0

< /p>

Zdjęcie – facebook. com/MinistryofDefence.UA

W rozmowie z Ukrinformem naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy powiedział, że ukraińscy obrońcy musieli opuścić Awdijiwę, ponieważ rosyjscy najeźdźcy mieli znaczną przewagę siłową i za pomocą jednostek szturmowych, podaje NBN.

Według dowódcy wojskowego armia Putina stale osłaniała miasto KABami, co naruszało integralność ukraińskiej obrony. Pozwoliło to okupantom stopniowo posuwać się do przodu.

Również, jak zauważył Syrski, jedną z przyczyn wycofania się obrońców z Awdijówki był brak pocisków artyleryjskich. Wobec braku takiej amunicji Siły Obronne nie mogły prowadzić skutecznej walki przeciwbaterii.

Generał wyjaśnił, że chcąc uniknąć okrążenia żołnierzy i uratować im życie, podjął decyzję o wycofaniu się Sił Zbrojnych Ukrainy z miasta. Podczas tych bitew niestety do niewoli dostało się ponad 25 obrońców.

Dowódca wojskowy przypomniał, że jednocześnie ofensywa „drugiej armii świata” na Awdiewkę przyniosła jej znaczne straty w 47 186 najeźdźców. Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy dodał, że raczej nie będzie o tym mówić w rosyjskiej telewizji.

Wcześniej 3. Brygada informowała o sytuacji w rejonie Awdejewki, podając, gdzie znajdują się wojska rosyjskie próbowali awansować.

nbnews.com.ua

Exit mobile version