Site icon GEO Polityka

Rosyjska ofensywa na Ukrainie: ISW obliczyło, jak daleko posunęli się okupanci od początku roku

Twitter LinkedIn

Analitycy Amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną (ISW) podali dane z początku 2024 r.

O tej informacji poinformował ISW, raporty URA-Inform.  

Według ich danych od początku tego roku 2024 rosyjscy najeźdźcy zdołali posunąć się na Ukrainie o prawie 100 kilometrów kwadratowych.

Wyliczyli, że wojska rosyjskie zdobyły 505 kilometrów kwadratowych terytorium od rozpoczęcia działań ofensywnych w październiku 2023 r. Jednak od 1 stycznia do 28 marca 2024 r. zajęli prawie 100 kilometrów kwadratowych terytorium Ukrainy.

‚Jednak ten niewielki wzrost prędkość rosyjskiego natarcia nie odzwierciedlała zagrożeń dla powodzenia rosyjskiej operacji w związku z utrzymującymi się opóźnieniami w udzielaniu pomocy bezpieczeństwa przez USA”, „” czytamy w raporcie.

Analitycy wskazują, że braki w broni na Ukrainie ograniczają zdolność Ukraińskich Sił Zbrojnych do prowadzenia skutecznych działań obronnych. Jednocześnie zapewnia siłom rosyjskim elastyczność w prowadzeniu operacji ofensywnych.

Analitycy sugerują, że pojawienie się odpowiedniej i regularnej pomocy Zachodu w zakresie bezpieczeństwa oraz rozwiązań problemów związanych z ukraińską siłą roboczą ograniczy te możliwości dla Rosjan, siły zbrojne i zapewni Ukrainie możliwość powstrzymania Rosji przy drobnych osiągnięciach taktycznych.

Przypominamy, że wcześniej informowano, że Rada Obrony Kijowa zwołała pilne posiedzenie, w którym wezwano do zachowania spokoju.< /p>
Źródło informacji

Exit mobile version